додому суспільство Тернопільська школярка перемогла у Всеукраїнському юнацькому конкурсі “Європа навколо мене”

Тернопільська школярка перемогла у Всеукраїнському юнацькому конкурсі “Європа навколо мене”

532

9-класниця 10-ї школи Тернополя Наталя Станько перемогла у Всеукраїнському юнацькому конкурсі "Європа навколо мене". Організувало його українське національне інформаційне агенство "Укрінформ". Впродовж 3,5 місяців школярі з усієї України мали можливість надсилати свої письмові, фото- та відеороботи на адресу агенства. А мета конкурсу, кажуть організатори, проста – знайти молоді таланти журналістики.

У червні цього року інформаційне агенство "Укрінформ", зокрема – "Школа молодого журналіста" запустила пілотний проект Всеукраїнського юнацького конкурсу "Європа навколо мене".
 
– Дітям від 12 до 16 років було запропоновано надіслати на адресу конкурсу роботи у 3 категоріях, у 3 номінаціях – есе, тобто літературна робота, фотографія і відеоробота. Загалом за весь час конкурсу, а він тривав до 28 вересня прийшло близько 55 робіт з усіх куточків України, навіть дві роботи з-за кордону із Росії прислали, – розповідає завідувач відділу Міжнародних інформаційних проектів головної Міжнародної редакції "Укрінформу" Олександра Федорчук.
 
Переможців визначити було важко, зізнаються організатори. За умовами конкурсу відібрали дев'ять найкращих робіт. Однією із переможців стала дев'ятикласниця десятої школи Тернополя Наталя Станько. На конкурс вона надіслала есе "До Європи крізь тепло сердець", а також фотороботу "Творімо історію разом". Участь дівчина взяла випадково, під час відпочинку у таборі, коли кожен мав вибрати для себе якийсь гурток. Наталя Станько обрала журналістику. 
 
– Вона повідомила нам таку новину, що є можливість усіх дітей, що ходять на цей гурток поспілкуватися з представниками "Укрінформу". Ну і звичайно, це великий плюс, адже я в журналістику ще так не вникла добре, я не все знаю, але мені подобається писати, – пригадує учениця 9-Б класу ЗОШ №10 Тернополя Наталя Станько.
 
Попри те що любить писати, Наталя Станько має й інше захоплення – школярка вже сім років відвідує музичну школу. Конкурс юних журналістів для дівчини став вирішальним у виборі професії.
 
– Я дійсно хочу стати у майбутньому журналістом, адже ось ця перемога, яка відчинила малесенькі двері до малесенької зали журналастики, підкреслила те, що я можу досягти чогось у цій сфері, – каже Наталя Станько.
 
TV-4