Головна допомога Тернопільська Самооборона майдану збирає гроші на потреби тернопільських батальйонів

Тернопільська Самооборона майдану збирає гроші на потреби тернопільських батальйонів

401

Майже 470 тисяч гривень на потреби Тернопільським батальйонам зібрала Самооборона майдану спільно з благодійними фондами “Карітас” та “Правопорядок”. Люди допомогають готівкою, чимало грошей присилають закордону, жертвують підприємці. Наразі вже купили спальники, каремати, балаклави, сигнальні засоби, системи охорони, частину наколінників, налокітників, взуття та форму. Найбільше бійці потребують бронежилетів, проте дістати їх не так вже просто. Допомогти Тернопільським батальйонам може кожен, усю інформацію можна дізнатися за номером гарячої лінії: 0687058804

Самооборона майдану Тернопільщини спрямувала всі зусилля аби допомогти батальйону спецпризначення при УМВС “Тернопіль”. На його матеріально-технічне забезпечення держава грошей у бюджеті не передбачила. Крім цього обласна самооборона опікується бійцями батальйонів “Азов” і “Айдар”, які є вихідцями з Тернопільщини чи майданівцями і перебувають в зоні бойових дій.

– Активність наших громадян по збору коштів була збільшена після того, як нам на територію області прийшов груз 200, наш земляк, який загинув в зоні АТО. Після цього наші люди стали більш активними. Бо поки біда не приходить додому, люди не можуть зрозуміти, що це треба зробити. Якщо не зробимо це ми зараз, спільними зусиллями, то наші хлопці залишаться без захисту, – пояснює координатор збору грошей на допомогу батальйонам Тернопільщини Роман Павлишин.

Найбільше батальйони потребують бронежилетів, шоломів та тактичних окулярів. Проте знайти якісні та сертифіковані бронежилети не так вже й просто. В Україні їх виготовляє єдине підприємство. Відтак, активістам доводиться шукати дешеві і якісні бронежилети в тому числі й закордоном, проте й тут є чимало людей, які користуються ситуацією.

– Багато є людей, які мають можливість завезти з-закордону, але цим зловживають, ставлять занадто високі ціни. Наприклад, вчора був дзвінок, людина попросила за келавровий шолом 5 тисяч гривень. При вартості такого шолому, який випускає завод – 2200, а закордоном він коштує в районі 110 євро, – каже Роман Павлишин.

Перш ніж купувати засоби захисту, Самооборона майдану їх ретельно перевіряє.

– Брали або командира батальйону, або відповідального, їхали в тир, стріляли з різної зброї по бронепластині, і якщо ми бачили, що нормально, значить все, він проходить. Були інші моменти, коли стріляєш, а з пластини робиться решето. Були такі випадки, особливо коли мова йде про несертифіковані. Зараз так само проблема, що все, що приходить з Європи – беушне, тобто невідомо скільки той бронежилет лежав, – пояснює комендант Тернопільської Самооборони Майдану Іван Ковалик.

В Самообороні майдану просять допомогти військовим. Всю інформацію Ви можете знайти в соцмережах, зокрема у фейсбуці є сторінка батальйону “Тернопіль”. Додаткову інформацію можна отримати зателефонувавши на гарячу лінію: 0687058804.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here