додому суспільство Тернопільська облрада провела фінансово-господарський аудит комунальних установ

Тернопільська облрада провела фінансово-господарський аудит комунальних установ

411

На Тернопільщині робоча група облради перевірила 75 підприємств спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Тернопільщини, зокрема шістнадцять підприємств профілактичної дезінфекції, 26 аптечних закладів та 33 господарських суб'єкта. Виявили ряд порушень. Деякі підприємства працюють без затверджених фінансових планів, установчі документи, технічна документація не завжди відповідає нормам чинного законодавства, співпраця підприємств з власником не має системного характеру та інші порушення. Про це розповів перший заступник  голови Тернопільської обласної ради Сергій Тарашевський.

Фінансово-господарський аудит діяльності комунальних установ Тернопільської облради розпочали, аби насамперед визначити, які підприємства є збитковими, а які прибутковими, перевірити наявність усієї документації. Для об'єктивності залучили незалежного аудитора. В результаті робоча група облради, перевіривши 75 підприємств, попри ряд інших порушень, виявила факт знесення будівлі на вулиці Морозенка у Збаражі, що перебуває у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ міст області та на балансі Тернопільського комунального підприємства профілактична дезінфекція в Збаразькому районі.

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської обласної ради: "Це один із таких цікавих фактів. Тобто, документи є, ми думаємо, що воно в нас є, а насправді його немає. Одне з виїзних засідань було присвячене саме цьому питанню, ми приїхали на місце в Збараж, там де стояла будівля профілактичної дезінфекції, там, де був гараж, там зараз стоїть якась новобудова перший поверх навпроти готелю і парковка для замку".

Подібна ситуація і з приміщенням на вулиці Липовій в Тернополі. Там, де колись працювало підприємство профілактична дезінфекція, наразі  знаходиться багатоповерхівка, а комунальне підприємство змушене арендувати приміщення в будівлі на вулиці Опільського.

Володимир Стаюра, депутат Тернопільської обласної ради: "Треба речі називати своїми іменами, ми маємо звичайні рейдерські захоплення приміщень нашої власності, власності, яка пішла нікуди. Ми розуміємо, що це бачила прокуратура, інші органи, які б мали реагувати на такі речі. Бо це не вкрали в мене особисто, чи в інших членів робочої комісії, це вкрали в нас у всіх, бо це власність територіальної громади".

Перевірила робоча група Тернопільської обласної ради й діяльність аптечних закладів.

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської обласної ради: "Виявлено відсутність співпраці комунальних аптек міста з Тернопільським обласним виробничо-торговим аптечним об'єднанням. У місті Тернополі встановлено непомірні високі ставки арендної плати за приміщення у яких розміщенні обласні комунальні аптеки. Виявили відсутність співпраці з головними лікарями обласних комунальних закладів, а також з головними лікарями центральних районних лікарень з питань представництва обласних комунальних аптек в приміщеннях вказаних закладів з метою поліпшення роботи аптек комунальної власності. Тобто, можна побачити різні аптеки, крім наших".

При перевірці комунального підприємства "Тернопільавіаавтотранс", з'ясували: його щоквартальні збитки становлять –  500 тисяч гривень. Загальна заборгованість перевищує активи "Тернопільавіаавтотрансу" і становить 4 мільйони гривень.35 працівників цього підприємства вже два з половиною роки не отримують заробітних плат. Відтак робоча група облради дійшла до висновку про консервацію активів підприємства.