додому Головні Тернопільська область планує співпрацювати із грузинською Аджарією

Тернопільська область планує співпрацювати із грузинською Аджарією

647

vlcsnap-2016-03-22-14h27m15s417Тернопільська область співпрацюватиме із грузинською Аджарією. Принаймні, можливості такого партнерства обговорили сьогодні на зустрічі місцеві чиновники із Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Міхеїлом Уклебою. Говорили і про туристичний потенціал областей та країн, бізнесові проекти та взаємопідтримку країн у часи військових конфліктів.

Україна для Грузії – не лише дружня країна, а й важливий торгово-економічний патртнер. За рівнем товарообсягу вона займає п’яте місце після її сухопутних сусідів.

– В прошлом году товарооборот составил 515 миллионов долларов, из них 455 миллионов – это ваш экспорт в Грузию. С точки зрения туризма для нас и для Украины, кстати, очень важно, что много украинцев посещают Грузию и наоборот. В прошлом году нас посетило 142 тисячи украинских туристов, и почти та же самая цифра у нас была 2 года назад, – розповідає Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба.

700 тисяч доларів – це сума прямих інвестицій в Тернопільську область з боку грузинських підприємців, говорить голова місцевої облдержадміністрації Степан Барна.


– Ми якраз хочемо вийти з ініціативою, щоб покращити умови співпраці між грузинськими інвесторами, створити добрі умови для інвесторів, які вже працюють в Тернопільській області і хотіли би покращити відносини щодо реалізації нашої продукції, а також зокрема спиртової галузі, переробної промисловості у Грузії, – говорить голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Тернопіль має у Грузії місто-побратима Батумі. Така ж партнерська співпраця, кажуть чиновники, має бути налагоджена і між областями.

– Естественно, мы сейчас должны сделать так, что если города-побратимы – партнеры, то области, Аджария сами собой должны быть. Поэтому в ближайшее время – пожалуйста. Хотите – пришлите нам проект, который для вас самый симпатичный, пришлите, мы пошлем в Аджарию и обязательно поработаем над подписанием этого документа. На уровне области это тоже очень интересно, – каже Міхел Уклеба.

Грузинська делегація прийняла пропозицію відвідати міжнародний інвестиційний форум, який відбудеться у Тернополі 19-20 травня. А також проанонсувала конференцію, яку проведуть у першій половині травня в нашому місті, де презентуватимуть туристичний потенціал Грузії, її економіку та можливості.