додому суспільство Тернопільська міськрада вимагає припинити насильства проти мирних демонстрантів

Тернопільська міськрада вимагає припинити насильства проти мирних демонстрантів

466

Відмовитись від виконання злочинних указів, наказів, постанов, розпоряджень та інших нормативних документів Президента України, Кабінету Міністрів та їх структурних підрозділів на місцях – таке рішення сьогодні прийняли на позачерговій сесії Тернопільської міськради. "За " проголосувало – 45 депутатів. Також на сесії вимагали від правоохоронців припинити насильства  до мирних демонстрантів.

Сьогодні на сесії Тернопільської міськради депутати прийняли рішення цитата: "відмовитись виконувати злочинні укази Президента України, Кабінету Міністрів та їх структурних підрозділів на місцях, які порушують права людей та громадянські свободи".

Ігор Турський, секретар Тернопільської міськради: "Друге: закликати правоохоронців та військовослужбовців не виконувати злочинні накази спрямовані проти демократії прав та свобод громадян України. Третє: вимагати від правоохоронців припинення насильства до мирних демонстрантів".

Відповідне рішення Тернопільської міськради направлять Президенту України, Кабміну, Генеральній прокуратурі, МВС, МНС, СБУ, Генеральному штабу Збройних сил  та їх структурним підрозділам в Тернополі. Депутат Тернопільської міськради Наталія Карпишин запропонувала звернутися до найвищих представницьких органів влади та провести референдум.

Наталія Карпишин, депутат Тернопільської міськради: "Я за те, щоб депутати вели переговори за референдум на території України. Нехай буде він нелегітимний, але його оцінку дасть народ. Народ є джерелом влади, згідно з Конституцією, яку неможливо змінити на сьогодні".

Міська рада підготує відповідне звернення про оголошення референдуму, запевнив міський голова Сергій Надал. Також він заявив, що в Тернополі розпочалися політичні репресії не тільки стосовно активістів майдану, політичних діячів, а й щодо керівників комунальних установ та студентів. Відтак, аби контролювати дану ситуацію в міськраді створили тимчасову депутатську комісію.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Протягом останніх днів почалися певні виклики по кримінальних справах, які стосувалися активістів майдану. Поки що ми вважаємо це як тиск, ми вважаємо це як переслідування. Тому сьогодні було запропоновано створити постійну депутатську комісію з депутатів міської ради, щоб моніторити щодня, що відбувається, чи не відбувається політичних репресій для того щоб давати цьому реальну оцінку та політичну оцінку, щоб реагувати в межах тих повноважень, які має міськрада".

Депутат Богдан Попадин запропонував:

Богдан Попадин, депутат Тернопільської міськради: "Дати таке протокольне доручення на наступну сесію, яка може відбудеться 17 грудня, підготувати матеріали про те які земельні ділянки надані СБУ, міліції, прокуратурі, на які ці земельні ділянки видані державні акти, а на які не видані. Якщо немає цих деражвних актів, прийняти рішення про повернення цих земельних ділянок в розпорядження Тернопільської міськради та Тернопільської громади".

Сергій Надал доручив відділу земельних ресурсів надати інформацію про оформлення відповідних документів, а депутатським комісіям розглянути дану пропозицію на наступній сесії. Після засідання більшість депутатів Тернопільської міськради поїхали в Київ, аби там брати участь в мирних акціях протесту.

– Саме так нас чекає майбутнє. Свято наближається і 2014 рік ми будемо без Януковича. Слава Україні і слава нашій українській мові.