Головна Новини Тернопільська міська рада зібралась на перше сесійне засідання

Тернопільська міська рада зібралась на перше сесійне засідання

497

vlcsnap-2015-11-11-16h08m06s207Секретаря міськради, виконавчий комітет та постійні комісії затвердили сьогодні депутати Тернопільської міськради нового сьомого скликання. Після оголошення результатів виборів депутати та міський голова набрали своїх повноважень. Секретарем ради став  представник Блоку Петра Порошенка “Солідарність” – Віктор Шумада. Його обирали шляхом таємного голосування. Крім цього на сесії затвердили виконавчий комітет у кількості дев’яти чоловік та вісім постійних комісій. Наступна сесія призначена на 24 листопада, на розгляд депутатів вже чекає близько півтисячі господарських питань.

Після оголошення головою територіальної виборчої комісії результатів виборів, новообрані депутати міськради і міський голова набрали своїх повноважень. Далі представники духовенства різних конфесій спільно помолилися і побажали депутатам плідної праці.

Міський голова у своєму зверненні подякував тернополянам за довіру та підтримку, говорив про відкритість влади, професійність, наголосив, що виконавчі органи міськради не будуть формуватися за принципом квотності, кожен управлінець повинен мати досвід і фахові знання.

– Переконаний, що саме медики, повинні вибарати керівника медицини, освітяни – керівника освітньої галузі. Четверте – це патріотизм. Ми повинні створити в міськраді протернопільську більшість, бо так казав Тарас Шевченко: “В своїй хаті, своя правда, своя сила і воля”, – говорить Сергій Надал.

Далі депутати перейшли до порядку денного, зокрема впродовж пів години шляхом таємного голосування обирали секретаря ради. Кандидатура єдина – представник від Блоку Петра Порошенка Солідарність Віктор Шумада. Згодом лічильна комісія приступила до підрахунку голосів.

В результаті 27 депутатів підтримали кандидатуру Віктора Шумади на посаду секретаря міськради, тринадцять проголосували проти та троє утрималось.

– Місцеві вибори завершилися оновленням. В нас сьогодні в радах різних рівнів немає представників Януковича, немає Опоблоку, немає Партії регіонів. Тому опозиції немає і бути не може, ми всі маємо об’єднатися для вирішення нагальних господарських проблем тернополян, – каже секретар Тернопільської міськради Віктор Шумада.

Затвердили депутати також склад виконавчого комітету в кількості дев’яти людей. До виконкому увійшли Сергій Надал, Віктор Шумада, заступники міського голови – Леонід Бицюра, Володимир Дідич, Вікторія Остапчук, Владислав Стемковський, Іван Хімейчук та начальник податкової інспекції Петро Якимчук. Ще одне місце зарезервоване за новим начальником Тернопільської поліції. У Тернопільській міськраді нового скликання працюватиме вісім постійних комісій. Особливо увагу зосередили на комісії з питань містобудування. Зокрема, Сергій Надал запропонував очолити її представнику однієї з найбільших у міськраді фракцій – Об’єднання Самопоміч. Голова цієї фракції Андрій Грицишин від такої пропозиції відмовився, натомість запропонував свого депутата на голову комісії з питань освіти, науки і культури. Запропоновану кандидатуру депутати не підтримали.

Далі повернулися до комісії містобудування. Внесли на голосування кандидатуру представника Радикальної партії Святослава Півторака. Його депутати також не підтримали. В результаті проголосували за депутата від “Свободи” Наталію Паньків. На її користь 25 голосів. Відтак містобудівну комісію очолила свободівка. До двох постійних комісій зголосилося тільки по одному депутату. Відтак міський голова оголосив десятихвилинну перерву, після якої один обранець з Блоку Петра Порошенка перейшов у комісію з питань місцевого самоврядування, а до комісії з питань соціальної політики, озорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства повернуться наступної сесії.

– Сесія пройшла сьогодні прогнозовано, швидко. Бо попередньо велось чимало перемовин з різними керівниками політичних партій. Де ми обговорювали чимало питань і стосовно секретаря міськради і стосовно виконавчого комітету. Сьогодні прийняті головні рішення, які дають повноцінно працювати міськраді. Зокрема, обрано секретаря міськради, виконавчий комітет, створені комісії депутатські, є персональний склад і голови комісій, – каже Сергій Надал.

Наступна сесія міськради відбудеться 24 листопада. На розгляд депутатів вже чекає понад півтисячі господарських питань.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here