додому суспільство Тернопільська крайова організація Народного Руху України святкує ювілей

Тернопільська крайова організація Народного Руху України святкує ювілей

545

Тернопільська крайова організація Народного Руху України за перебудову святкує ювілей – 25-ліття від дати створення. Документ про те, як здобувалась незалежність української держави можна побачити в тернопільському обласному архіві.

Тернопільська крайова організація Народного Руху України за перебудову – частинка загальноукраїнського демократичної угруповання. Вона дала поштовх до розпаду Радянського Союзу і виникнення української незалежної держави.

– Це та організація, яка акумулювала в собі всі рухи, які були перед нею. Власне, починаючи від січових стрільців, від повстанської армії, від тих хлопців, які в лісах здобували незалежність і боролися на кілька фронтів, захищаючи свою незалежну державу, – розповідає один із засновників НРУ за перебудову, художник Богдан Ткачик.

З початком періоду перебудови у Радянському Союзі, Народний Рух поставив для себе одне із основних завдань – духовне відродження України.

– Донести до широкого загалу правду про нашу історію, правду про нашу культуру, правду про наші звичаї, про нашу віру, про нашу церкву. З того розпочалось національне відродження України ХХ століття, – каже директор Державного архіву Тернопільської області Юрій Гумен.

Результатом цього стало проголошення незалежності України у 1991 році. Саме про події 80-90-х років у Тернопільському обласному архіві – виставка документів. Окреме місце у експозиції відведене В'ячеславу Чорноволу. Виставка, запевняють в обласному архіві, цікава усім, хто цікавиться історією України. Зокрема тому, що сучасні події частково повторюють події двадцятип'ятирічної давнини.