додому освіта Тернопільська класична гімназія п’ятий рік бере участь у проекті Німеччини “Школи: партнери...

Тернопільська класична гімназія п’ятий рік бере участь у проекті Німеччини “Школи: партнери майбутнього”

664

Німецька – на рівні рідної. Учні Тернопільської класичної гімназії вже п'ятий рік приділяють цій мові особливу увагу. У 2008-му році цей навчальний заклад, єдиний на Тернопільщині, став учасником проекту "Школи: партнери майбутнього". Цей проект німецька сторона реалізовує по всьому світу. Сьогодні керівники та представники українських навчальних закладів-партнерів проекту, провели у Тернопільській класичній гімназії спільний семінар.

Гімназистка Валентина Лозіна цього літа побувала у Німеччині. Завдяки спільному з німецькою стороною проекту вона виграла гранд на тритижневу поїздку.

Валентина Лозіна, учениця Тернопільської класичної гімназії: "Я дуже щаслива, що я значно поглибила свої знання у німецькій мові. І мені взагалі дуже подобається вчити німецьку. Туди приїхали представники з 22 країн, міст-партнерів. Діти були всі мого віку. Там було дуже цікаво, було дуже багато вчителів. Я познайомилась з німецькою культурою, їхніми звичаями".

Посилено німецьку мову Валентина вивчає вже 4 роки. Потреби у репетиторах нема – всі можливості дає класична гімназія. У 2008 році цей навчальний заклад, єдиний у нашій області, став учасником проекту "Школи: партнери майбутнього".

Вайкко Фрауенштайн, керівник проекту "Школи: партнери майбутнього": "Ми представляємо ініціативу "Школи: парнери майбутнього", скорочено ПАШ, яка була заснована в 2008 році з ініціативи Посольства Німеччини. Загалом в Україні 15 шкіл, які курує Гьоте-інститут".

У світі таких шкіл півтори тисячі. Для їх учнів та вчителів це можливість добре вивчити німецьку і, вільно спілкуючись однією мовою, обмінюватись досвідом та знаннями. Тому у гімназії такою співпрацею задоволені.

Марія Клименко, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільської класичної гімназії: "В рамках цього проекту проходить багато заходів. Це і мовні курси в Німеччині для нашої молоді, наші діти беруть участь в багатьох конкурсах, які проводяться в прамках проекту. Переможці конкурсу відправляюься для покращення своєї німецької, практикування, спілкування, пізнання Німеччини в Німеччину на мовні курси. Наші вчителі німецької мови теж всі пройшли стажування в Німеччині".

Уваги від німецької сторони не бракує, кажуть у гімназії. От і сьогодні на її базі провели черговий семінар, на який приїхали і керівники інших українських шкіл-учасників проекту.