Головна освіта Тернопільська бібліотека №5 для дітей стала ще й музеєм національної іграшки

Тернопільська бібліотека №5 для дітей стала ще й музеєм національної іграшки

481

Ляльки на полицях, столах та стелажах поміж книг. Тернопільська бібліотека №5 для дітей стала ще й музеєм національної іграшки. Тернополяни приносять туди власні роботи, іграшки зі своїх колекцій та улюблені ляльки. І вже разом з іншими маленькими відвідувачами  захоплюються результатом.

Десятки ляльок, і це лише початок. Іграшки подарували дитячій бібліотеці нове дихання. Ілюстрацій у дитячих книжках і так не бракує, а від наочностей, якими можна погратись, малечу не відірвеш. Зміни в оновленій бібліотеці – музеї національної іграшки почались перед початком навчального року, тому школярі та дошкільнята, приходять сюди за книжками зі шкіл та дитсадків, у захваті, кажуть бібліотекарі. Тут на них чекають іграшки з глини, ляльки-мотанки, лялька-попик і скандинавські ляльки-тільди.

Любов Водарська, завідувач Тернопільської бібліотеки №5 для дітей: "Багато користувачів, які до нас заходили, казали, що мотаночку вже бачили, різновидам дивувалися, а от до попик і тильди відносились з великим захопленням і цікавістю. Казали, що це щось таке супер-нове".

Іграшки поселили в оновленій кімнаті. Тут замінили покриття, світильники, штори, поставили спеціальний будиночок. Декупаж столів працівники закладу робили власноруч. Усе, аби малечі було затишно. Наповнювати кімнату допомогли тернополяни: місцеві майстрині, школи та  просто щедрі люди. Проте на українських виробах тут не зупиняться.

Любов Водарська, завідувач Тернопільської бібліотеки №5 для дітей: "Це у нас карта світу. Ми надіємося, і колектив ставить перед собою на майбутнє таке завдання, що до нас будуть потрапляти ляльки, є навіть побажання самих відвідувачів, хто має можливість поїхати закордон, можуть привозити нам ляльки різних країн. І не тільки ляльки, а й іграшки тої національності. Ми вже знаємо, що в нас буде швидко чеська, лялька з Африки. А на майбутнє я не скажу".

Відвідувачі зможуть ділитися не лише іграшками, привезеними з інших країн, а й враженнями про подорожі. На таких ораторів тут чекатиме особоливе місце – трон. На їх слухачів – м'яке покриття та подушки.

Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради: "Там навіть буде таке маленьке фотоательє і маленьке дзеркальце, де людина, яка хоче стати принцесою, може нею стати. А хлопчик Вася може стати піратом або дивогероєм. І це можна сфотогрфувати для своїх сімейних альбомів".

Долучитись до наповненя музею може кожен. Бібліотекарі запрошують приходити до них за книгами та на екскурсію.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here