додому освіта Тернопільська бібліотека №5 для дітей стала ще й музеєм національної іграшки

Тернопільська бібліотека №5 для дітей стала ще й музеєм національної іграшки

660

Ляльки на полицях, столах та стелажах поміж книг. Тернопільська бібліотека №5 для дітей стала ще й музеєм національної іграшки. Тернополяни приносять туди власні роботи, іграшки зі своїх колекцій та улюблені ляльки. І вже разом з іншими маленькими відвідувачами  захоплюються результатом.

Десятки ляльок, і це лише початок. Іграшки подарували дитячій бібліотеці нове дихання. Ілюстрацій у дитячих книжках і так не бракує, а від наочностей, якими можна погратись, малечу не відірвеш. Зміни в оновленій бібліотеці – музеї національної іграшки почались перед початком навчального року, тому школярі та дошкільнята, приходять сюди за книжками зі шкіл та дитсадків, у захваті, кажуть бібліотекарі. Тут на них чекають іграшки з глини, ляльки-мотанки, лялька-попик і скандинавські ляльки-тільди.

Любов Водарська, завідувач Тернопільської бібліотеки №5 для дітей: "Багато користувачів, які до нас заходили, казали, що мотаночку вже бачили, різновидам дивувалися, а от до попик і тильди відносились з великим захопленням і цікавістю. Казали, що це щось таке супер-нове".

Іграшки поселили в оновленій кімнаті. Тут замінили покриття, світильники, штори, поставили спеціальний будиночок. Декупаж столів працівники закладу робили власноруч. Усе, аби малечі було затишно. Наповнювати кімнату допомогли тернополяни: місцеві майстрині, школи та  просто щедрі люди. Проте на українських виробах тут не зупиняться.

Любов Водарська, завідувач Тернопільської бібліотеки №5 для дітей: "Це у нас карта світу. Ми надіємося, і колектив ставить перед собою на майбутнє таке завдання, що до нас будуть потрапляти ляльки, є навіть побажання самих відвідувачів, хто має можливість поїхати закордон, можуть привозити нам ляльки різних країн. І не тільки ляльки, а й іграшки тої національності. Ми вже знаємо, що в нас буде швидко чеська, лялька з Африки. А на майбутнє я не скажу".

Відвідувачі зможуть ділитися не лише іграшками, привезеними з інших країн, а й враженнями про подорожі. На таких ораторів тут чекатиме особоливе місце – трон. На їх слухачів – м'яке покриття та подушки.

Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради: "Там навіть буде таке маленьке фотоательє і маленьке дзеркальце, де людина, яка хоче стати принцесою, може нею стати. А хлопчик Вася може стати піратом або дивогероєм. І це можна сфотогрфувати для своїх сімейних альбомів".

Долучитись до наповненя музею може кожен. Бібліотекарі запрошують приходити до них за книгами та на екскурсію.