додому Новини Тернопільщина попрощалася з краєзнавцем Любомирою Бойцун

Тернопільщина попрощалася з краєзнавцем Любомирою Бойцун

427

vlcsnap-2015-03-10-17h10m50s214Тернопільщина попрощалася з легендарною особистістю – українським архівістом, краєзнавцем Любомирою Бойцун. Померла жінка після важкої хвороби в п’ятницю, 6 березня. Любомира Степанівна все своє життя присвятила історії Тернополя, написала книгу “Тернопіль у плині літ” та чимало статей про місто. Поховали українського архівіста на Микулинецькому цвинтарі у Тернополі.

Любомира Бойцун – упорядник збірки документів з іс­торії Тернопільщи­ни. Автор бібліографічного покажчика «Михай­ло Паращук», ка­лендаря «Тернопіль історичний», путівника «Завітай­те у Тернопіль», книги «Терно­піль у плині літ: Історико-краєзнавчі замальовки», численних публікацій на краєзнавчу тематику. В Україні можна на пальцях перелічити людей, які акумулюють у собі архівне багатство, ту пам’ять про прийдешнє. Такою була Любомира Бойцун, каже український архівіст, педагог, краєзнавець, громадсько-культурний діяч Богдан Хаварівський.

– Вона була свого роду доктор архівної справи. Бо дуже багато вона знала, вона корінна тернополянка, всі вулиці, всі закутки, околиці, всі війти, магістри, від Австрії, від перших москалів, міжвоєнної Польщі, других москалів, потім незалежної України, вона була великим істориком. І найцікавіше, що вона це все акумулювала в таку книжку “Тернопіль в плині літ” – одна з кращих книг про Тернопіль, – пригадує український архівіст, педагог, краєзнавець, громадсько-культурний діяч Богдан Хаварівський.

Любомира Бойцун опрацювала чимало довідок за кордону: з Польщі, Канади, Німечинни, США. Багато працювала над дослідженням єврейського голокосту.

– Вона була радником таких найважчих питань, дослідницької роботи. Люди приходили до неї зі своїм болем і вона вислуховувала. Вона була непроста жінка, мала складний характер, але цінність її в тому, що вона архівіст вищої проби, вона все робила, аби та нитка незнищенності нації України була неперервною, – каже Богдан Хаварівський.

Як справжня тернополянка, талановитий краєзнавець та архівіст, Любомира Бойцун заслуговує на велику пошану і пам’ять. Богдан Хаварівський ініціюватиме, щоб Любомиру Степанівну увіковічнили на Алеї зірок, яка знаходиться навпроти обласного архіву.