додому Головні Тернопільщина очима дітей: на театральному майдані відкрили фотовиставку краєзнавчих місць Тернопільщини

Тернопільщина очима дітей: на театральному майдані відкрили фотовиставку краєзнавчих місць Тернопільщини

524
Дитячу фотовиставку краєзнавчих місць області відкрили на театральному майдані у Тернополі. В рамках проєкту “Творимо, знайомимося, вчимося!” дітей з числа внутрішньо переміщених осіб та батьки яких захищають країну на фронті навчали основ мобільної фотозйомки. Свої набуті знання молодь застосувала під час організованих подорожей нашим краєм. 20 кращих фото і обрали для виставки. Готові світлини вже бачила наша Юлія Пацкаль.

20 краєзнавчих місць нашого краю очима дітей. На театральному майдані у Тернополі презентували фотовиставку в рамках проєкту “Творимо, знайомимося, вчимося!”. Протягом літа дітей з числа внутрішньо переміщених осіб та батьки яких захищають країну на фронті навчали основ мобільної фотозйомки. Свої навики молодь застосувала вже під час організованих подорожей нашим краєм.

Тетяна Долішна, голова організації “Жінки в Україні”, каже: “І от результатом тих подорожей і взагалі життя в Тернополі стали їхні роботи, які ми відібрали. 20 на нашу думку і деяких експертів, найкращих 20 робіт і сьогодні ми от виставили їх тут для широкого огляду”.

Проєкт мав на меті ознайомити дітей, які вимушено через війну приїхали на Тернопільщину, з історією нашого краю, допомогти їм адаптуватися, завести нові знайомства, відволіктися від постійних тривог та провести час з користю. Зокрема молодь познайомили з Бережанщиною, Чортківщиною та Кременечиною.

Серед усіх світлин є й фото місцевого ставу, яке зробила Марія Ревіна. Через повномасштабну війну дівчина разом із сім’єю вимушено переїхала з Бердянська до Тернополя минулої осені. У рідному місті Марія займалась танцями та відвідувала художню школу, а ось з мистецтвом фотографії раніше справи не мала.
Марія Ревіна, учасниця проєкту, розповідає: “Навчали як ракурс гарний підібрати, як зробити гарне фото і показували, які є стилі архітектури”.

Свою світлину презентувала й тернополянка Марія Конопліцька. Зізнається, найбільше полюбляє ловити в своєму кадрі тварин та природу.

Ці та інші світлини можуть побачити усі охочі з 15 по 22 серпня. Виставка буде діяти в бібліотеці-музеї “Літературне Тернопілля”.