додому Новини Тернопільщина долучається до відбудови Херсонщини в рамках ініціативи Володимира Зеленського “Пліч-о-пліч”

Тернопільщина долучається до відбудови Херсонщини в рамках ініціативи Володимира Зеленського “Пліч-о-пліч”

623
Відновлювати громади інших постраждалих регіонів. Тернопільщина долучається до відбудови Херсонщини в рамках ініціативи Володимира Зеленського “Пліч-о-пліч”. Наша область вже відновила 23 будинки у населеному пункті Архангельське. Загалом, у проєкті беруть участь 15 регіонів України, які об’єдналися, щоб відбудувати 26 населених пунктів Херсонщини.
“Пліч-о-пліч” – проєкт, який обʼєднує людей, громади, органи місцевого самоврядування для відновлення населених пунктів Херсонської області, зруйнованих російськими окупантами. У рамках ініціативи Тернопільська область відбудовує в регіоні селище Архангельське. До повномасштабної війни у ньому проживало близько 2000 мешканців. На початку російського вторгнення – багато з них виїхали із рідного міста. Однак нині більшість краян повертаються до свого селища, попри значні руйнування будівель.

Володимир Труш, голова Тернопільської ОВА, коментує: “Сам неодноразово бував на Херсонщині. Бачив в Архангельському, які це зруйновані будинки. 23 будинки вже відновлено, де люди проживають. Це, як правило, дах, вікна, і стіни, які зруйновані були вимуровані. Тобто люди можуть пройти вже безпечно цей період, коли почнеться опалювальний сезон”.

За словами начальника Тернопільської ОВА Володимира Труша, на сьогодні розпочали роботи з відбудови однієї з вулиць в селищі, на якій знаходиться 35 об`єктів.

Загалом у проєкті “Пліч-о-пліч” беруть участь 15 регіонів України, які об’єдналися, щоб відбудувати 26 населених пунктів Херсонщини.