додому здоров'я Тернопільщині епідемія грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій поки не загрожує

Тернопільщині епідемія грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій поки не загрожує

653

За останній тиждень на ГРВІ захворіло майже 2,5 тисячі людей, найбільше в області хворіють діти. Але ситуація далеко не критична, наголошують епідеміологи. Кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції відповідає сезону. Та все ж, про своє здоров'я потрібно дбати заздалегідь, не даючи хворобі шансів. 

В епідемічному сезоні 2013/2014 років будуть циркулювати віруси грипу АH1N1 "Пандемічний", вірус грипу АH3N2 "Вікторія" і В "Массачусетс".  Епідеміологи заспокоюють: нових для нашої області штамів грипу цьогоріч не буде.

Марія Павельєва, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області: "Враховуючи, що грип AH1N1 циркулював у нашій області три роки підряд, тому у цьому році, мабуть, не така буде інтенсивність його циркуляції. А ще, звичайно, грипи AH3N2 і В, а це грипи, яким характерні звичайні ознаки захворюваності".

За даними моніторингу, який веде вірусологічна лабораторія, захворювання на грип А чи В – випадки одиничні. Ситуацію із ГРВІ в Тернопільській області медики називають некритичною. Найкращий спосіб застрахувати себе від грипу – щеплення, кажуть лікарі. У минулому році епідемії не було взагалі, але найбіше людей хворіло наприкінці грудня та на початку лютого. Тепер зростання захворювання фіксували лише в останній тиждень. У Держсанепідслужбі прогнозують епідемію наприкінці цього року.  

Марія Павельєва, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області: "Кінець грудня, січень місяць. Бо ви бачите, листопад місяць, захворюваність відповідає сезонному рівню. В переважній більшості у нас уже йде значний ріст, а якщо врахувати і погодні умови, то в нас декілька тижнів спостерігалося зниження захворюваності. А, можливо,  це буде і січень, і лютий, а зараз ми не можемо точно встановити. Мусимо поспостерігати кілька тижнів, як піде зараз зростання захворюваності".

Епідеміологи радять і дітям, і дорослим аби не захворіти дотримуватися кількох простих правил. Відпочивати, висипатися, добре їсти та одягатися відповідно до погоди. Лише тоді організм зможе успішно побороти інфекцію чи вірус.