додому надзвичайне Тернопільщина затвердили план заходів з ліквідації можливих паводків

Тернопільщина затвердили план заходів з ліквідації можливих паводків

402

Штормове попередження знову оголосили синоптики на 22 березня через циклон із Банкан. У гідрометеоцентрі передбачають на Тернопільщині у п'ятницю сніг, місцями сильний та дуже сильний із налипанням на лінії електропередач. Пориви вітру до 17-22 метрів на секунду, вранці та вдень 22 березня – до 25 25 м/с. Будуть у п'ятницю і хуртовини, і заметілі, і ожеледиця, прогнозують синоптики. А тим часом до кінця ще не подолані наслідки стихії 14-15 березня.

До десяти сіл Тернопільщини сьогодні вранці ще не було доїзду, рятувальники продовжують прогортати дороги до віддалених сіл та хуторів області. Загалом під час негоди 14-15 березня працівники обласного управління Державної служби з питань надзвичайних ситуацій та Облавтодору спрацювали оперативніше, як у грудневу негоду. Про це йшлось сьогодні на засіданні оперативного штабу за участі першого заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Миколи Головача. Крім цього, обговорили план заходів на час можливих паводків на Тернопільщині та демонстрували наявну техніку.

Півсотні сіл Тернопільщини, які через сильні пориви вітру та налипання снігу були відрізані від електропостачання, сьогодні вже мають світло. Із розчищанням доріг віз заметів – ситуація складніша.

Микола Головач, перший заступник голови Тернопільської ОДА: "Станом на сьогодні вже ми забезпечили проїзд, до 10 пунктів ще обмежений, а решту вже забезпечили проїзд. Тобто потрібно було 4 доби, щоб до усіх хуторів, населених пунктів. Тобто 15 березня і така ситуація, тому сьогодні на засіданні оперативного штабу ми маємо обговорити і мінімізувати наслідки, якщо виникнуть в нас повінь та паводки".

До можливих паводків варто готуватись вже нині, каже влада. Особливо це стосується південних районів області.

Євген Лукавий, начальник управління ДСНС України у Тернопільській області: "Бачачи, що зима цього року немалосніжна, снігу випало багато і ми чекаємо, якщо при різкому потеплінні може бути паводок і річки можуть виходити із своїх русел. Відповідно, може бути підтоплення населених пунктів, а для цьоготреба готовити техніку, особовий склад, готовити населення, при необхідності, якщо треба буде, проводити евакуацію. Тому сьогодні проводиться така координаційна нарада".

На території обласного управління Державної служби з питань надзвичайних ситуацій демонстрували техніку. За допомогою цих спеціальних автомобілів, якщо доведеться, боротимуться із підтопленнями. Наявної техніки вистачить, переконує Євген Лукавий.

Євген Лукавий, начальник управління ДСНС України у Тернопільській області: "Маючи відповідний досвід вже за останні роки в області, в нас достатньо техніки, щоб проводити рятувальні роботи. Крім цього, тут не вся техніка, в Бучацькому гарнізоні дислокується плаваючий транспортер, дислокуються БАТи, тягачі, і ще в кожному райвідділі є човни, мотопомпи".

Тим часом тернопільські синоптики на кінець березня-початок квітня дають свої прогнози.

Степан Софінський, начальник Тернопільського обласного гідрометеоцентру: "Весняна повінь в 2013 році на гірських притоках Дністра і на Дністрі по висоті максимальних рівнів води, очікується близькою до середніх багаторічних значень, місцями дещо вищою за них. На лівих притоках – місцями до середніх значень. На окремих ділянках очікується затоплення сільськогосподарських угідь".

План заходів щодо ліквідації можливих паводків на Тернопільщині розробили та сьогодні під час засідання оперативного штабу затвердили.