додому Новини Тернопільщина залишається єдиною в Україні без бюджету на 2013 рік

Тернопільщина залишається єдиною в Україні без бюджету на 2013 рік

530

Тернопільщина залишається єдиною в Україні без бюджету на 2013 рік. На сьогодні було заплановане друге пленарне засідання 45 сесії обласної ради, на якому  крім бюджету мали б розглянути близько 50 господарських питань. Проте, сесія так і не відбулася. Першочергово в сесійній залі зареєструвалося 27 народних обранців. На завтра призначили президію обласної ради, де, можливо, вирішать коли відбудеться наступна сесія. А Тернопільська облдержадміністрація звертатиметься до Верховної Ради з проханням визнати Тернопільську обласну раду недієздатною і призначити позачергові перевибори, про це сьогодні заявив заступник очільника області Петро Гоч.

Станом на десяту годину ранку в сесійній залі Тернопільської обласної ради депутатів можна порахувати на пальцях однієї руки, журналістів більше ніж народних обранців. 10:30 – виконуючий обов'язки голови Тернопільської обласної ради Сергій Тарашевський запрошує депутатів зареєструватися. Реєструється 27 обранців.

Далі депутати радились на погоджувальній нараді, після якої Сергій Тарашевський повідомив: попередньо сесія обласної ради за погодженням практично усіх керівників фракцій, крім представника  "Свободи", мала б відбутися 25 січня. Згодом за проханням свободівців пленарне засідання перенесли на сьогодні, тридцять перше січня, тому і відбулося таке неузгодження позицій. На завтра, перше лютого призначили президію обласної ради, на якій можливо і озвучать дату наступної сесії. Представники фракцій в обласній раді висловили свою позицію, щодо сьогоднішньої ситуації.

Володимир Стаюра, депутат Тернопільської обласної ради від ВО "Свобода": "Фракція "Свобода" якраз ініціювала і зверталася до першого заступника голови Тернопільської обласної ради про те щоб була зібрана президія, бо ми вважаємо, що домовленості повинні бути, всі повинні розуміти як відбувався цей бюджетний процес. Інше питання в тому, що якраз сьогодні наші люди є в ЦВК і ми надіємося на якісь зміни, які відбудуться по введенню наших депутатів.

Володимир Болєщук, голова фракції Української Народної партії в Тернопільській обласній раді: "В нас є угода з нашими партнерами по опозиції, це "Свобода" і "Наша Україна" про те, що ми спільно координуємо свої дії. Ми зробили все для того, щоб цей бюджет був прийнятий, про це скаже голова бюджетної комісії. Ми виступаємо завжди за консолідацію всіх гілок влади, бо і адміністрація і рада на громаду і на людей. Власне, наш обов'язок, щоб ця консолідація відбулася".

Олександр Стадник, депутат Тернопільської обласної ради від "Нашої України": "Було направлено в комісію 41 поправка та пропозиція до бюджету. Бюджетна комісія зібралася, ми працювали шість годин, розглянули дані пропозиції, їх врахували і рекомендували до розгляду на сесію. Безперечно, що бюджет буде прийнятий, але як вже говорили мої друзі є політична складова".

Степан Барна, позафракційний депутат Тернопільської обласної ради: "Сьогодні ми не можемо прийняти бюджет на 2013 рік не тільки тому, що є якась криза, а й тому що не введені депутати Тернопільської обласної ради і про це треба говорити. Тому що представники провладних сил саботують і блокують засідання територіальної виборчої комісії. Ми звертаємося до громади, до журналістів, і інформуємо, що та ситуація, яка сьогодні склалася в територіальній виборчій комісії, це є так званий шостий округ в Україні, коли люди висловили своє волевиявлення, а депутати не можуть виконувати свої повноваження".

Павло Федик, голова фракції Партії регіонів у Тернопільській обласній раді: "На попередній сесії, яка не відбулася, я попросив представників опозиційних сил назвати прізвище, ім'я, по-батькові людини з адміністрації, з виконавчої структури, з партії, з будь-якої інакшої речі, яка перешкоджає скликати обласну витборчу комісію, назвати конкретні факти, які зупиняють можливість введення так званих депутатів, жодного з цих фактів немає, є тільки голі звинувачення, є невміння працювати з законом, як і багато інших речей.

Заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Петро Гоч заявив про наміри визнати Тернопільську обласну раду недієздатною та призначення перевиборів.

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "Ми будемо  дуже уважно стежити за перебігом завтрашньої президії, яка вже є оголошеною. Якщо там не буде консолідованого рішення щодо визначення дати проведення сесії у максимально стислий період, і якщо ще раз буде зірвана сесія обласної ради, іншого виходу, ніж звернення до Верховної Ради про розпуск цієї обласної ради і нові вибори".