додому Новини Тернопільщина вже розпочала третю посівну за період повномасштабної війни

Тернопільщина вже розпочала третю посівну за період повномасштабної війни

631

Україна вже розпочала третю посівну за період повномасштабної війни. Аграрії повертаються до роботи в усіх регіонах, зокрема в деокупованих. За словами Дениса Шмигаля, завдяки теплій погоді така посівна триває в 4-ох областях на Півдні країни. Тернопільщина також долучилася до цього процесу. В області вже розпочали посів ранніх ярих культур.

Уже протягом семи років Роман Феник працює біля землі. Він та його батько аграрії Білобожницької громади. Вони засіюють поля, кроплять їх, а згодом – молотять і збирають врожай. Наразі ж, розповідає Роман, у них почався процес руйнування кірки та ґрунтових капілярів, що утворилися під час зимового періоду.

– Вже якраз погода усе підсихає, треба скоріше закрити вологу, щоб не втрачалася волога і готуємося до посіву. Думаю це десь за три дні мав би закрити. Залежно, як буде ходити, яка погода буде.

Загалом погодні умови сприяють роботі аграріїв, на Тернопільщині стартувала посівна кампанія. Нині в області посіяли вже ярі культури на площі шести тисяч гектарів. Цьогоріч посівна площа на Тернопільщині прогнозується не менша, ніж торік, каже директор департаменту агропромислового розвитку ТОВА. За словами Володимира Стахіва, вона становитиме 849 тисяч гектарів. Щодо стану посіву озимих культур, то майже 98 відсотків у задовільному стані. Хоча аграрії, розповідає, зіткнулися і з першими викликами.