додому Новини Тернопільщина у військових пенсіонерів із 1 січня зросли пенсії

Тернопільщина у військових пенсіонерів із 1 січня зросли пенсії

637

Більшу порівняно із груднем минулого року в середньому на 9 гривень 57 копійок пенсію почали отримувати сьогодні пенсіонери Тернопільщини. Такий перерахунок Пенсійний фонд України зробив відповідно до закону "Про державний бюджет" на цей рік, де передбачено зростання з першого січня 2013 року, зокрема, і прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на 10 гривень. Мінімальна пенсія в Україні тепер становить 894 гривні. Перераховані і надбавки та доплати, як от ветеранам війни, надбавки на догляд. Проведений із 1 січня і перерахунок розміру пенсій військовим, передбачений 355-ою Постановою Уряду від 23 квітня 2012 року. За цією Постановою це вже третій і останній етап підвищення пенсій колишнім військовим.

– Даною Постановою з 1 липня 2012 року встановлено підвищення до основних розмірів пенсій, які були призначені до цієї дати, дане підвищення встановлено в розмірі: з 1 липня – 11% і проведено його збільшення з 1 вересня 2012 року до 23%, з 1 січня 2013 року – до 35 %. От третій етап з 1 січня 2013 року вже проведений і, відповідно, у січні всі пенсіонери вже отримають пенсію з даним підвищенням, – розповів начальник відділу пенсійного забезпечення військовослужбовців Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Василь Дубовий.

Загалом військових пенсіонерів у нашій області 7,5 тисяч, та пенсія зросла не у всіх, кажуть у Пенсійному фонді, бо 355 Постанова Уряду від квітня 2012 року передбачає обмеження максимальної суми пенсії. А загалом перерахунку за цією постановою на Тернопільщині підлягало 6 880 пенсійних справ.

– Є обмеження, яке пов'язане з грошовим забезпеченням на 1 квітня, щоб старий розмір пенсії плюс дане підвищення не перевищило розмір пенсії, який був би порахований з грошового забезпечення на 1 квітня, – каже Василь Дубовий.