додому здоров'я Тернопільщина – у п’ятірці областей із найнижчим рівнем захворюванності на туберкульоз

Тернопільщина – у п’ятірці областей із найнижчим рівнем захворюванності на туберкульоз

611

Тернопільщина – у п'ятірці областей із найнижчим рівнем захворюванності на туберкульоз. Завдяки, насамперед, діагностиці та ефективному лікуванню. За минулий рік медики обласного тубдиспансера взяли на облік 530 людей. Знижується і рівень смертності серед українців. Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом медики  закликають людей безкоштовно обстежитись. 24  березня на Театральному майдані Тернополя можна буде безкоштовно зробити флюрографію.

Рівень захворювання на туберкульоз за останні 5 років систематично знижується, кажуть тернопільські медики. Навіть попри те, що минулоріч Тернопільщина жила на 1/12 обласного бюджету, фінансування та ліків вистачало в повному обсязі. Діагностика та ефективне лікування – ті чинники, які дозволяють нашій області триматись у п'ятірці областей з найнижчим рівнем захвоюванності на туберкульоз.

– Починаючи з лабораторії, з рентгенологічного обстеження, які використовуються в Україні та у світі, вони використовуються у нас. Треба сказати про позитив – у 2013 році ми отримали новий апарат, який дає можливість протягом до 4 годин,  в грудні ми отримали такий препарат, який дає можливість визначати мікроклітини туберкульозу в мокротинні пацієнта, – розповідає головний лікар КУТОР "Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер" Вадим Рудик.

Серед проблем – відсутність грошей на капітальні ремонти приміщень обласного протитуберкульозного диспансеру, п'яти районних стаціонарних відділень та двох санаторіїв. Впливатиме на лікування хворих і ситуація в Криму.

– Звичайно, вона буде відбиватись і на наших пацієнтах, тому раніше, ми в Крим направляли дуже багато, відповідно до тих путівок, які нам надавались Міністреством безкоштовно. Тепер ми, на жаль, таке робити не зможемо. Тому буде більше навантаження на наші санаторії, в нас є в Язлівцях санаторій на 50 ліжок і дитячий санаторій в селі Яблуневі, – каже Вадим Рудик.

Тернопільські медики закликають мешканців області не бути байдужими до власного здоров'я. Наводять й сумну стастику: у 2013 році від туберкульозу в області померли 67 хворих. Це люди, які пізно звернулись за допомогою. Тому нагадують перші симптоми туберкульозу:

– Це довготривале підвищення температури, більше місяця, це загальна слабість, безпідставна втрата ваги, втрата апетиту, нічне потовиділення, швидка втомлюванність. Пізніше можуть приєднуватись такі симптоми, як задишка, кровохаркання під час кашлю, біль в грудях, під лопатками, оце ось такі основні сиптоми.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом медики  закликають людей безкоштовно обстежитись 24  березня на Театральному майдані міста.

– 24 березня прийти на майдан, де буде проходити акція до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. З 10 до 15 години, будуть працювати два пересувних флюрографи, будуть надаватись консультації лікарями-фтизіатрами, консультації медиків Центру здоров'я по здоровому способу життя, – каже завідувач відділення КУТОР "Центр здоров'я" Галина Зот.