додому здоров'я Тернопільщина пройшла пік захворюванності на кір

Тернопільщина пройшла пік захворюванності на кір

483

За січень цього року на Тернопільщині на кір захворіло лише кілька людей, повідомляють у Головному управлінні Державної санітарно-епідемічної служби в Тернопільській області. Пік захворюванння на цю недугу наша область вже пройшла, проте розслаблятися ще рано. Епідеміологи наголошують, найкращий спосіб убезпечити себе – щеплення.

Зростання кількості хворих на кір у санепідслужбі заруєстрували у 2012 році. Тоді на кір захворіло більше 1200 людей. Хворіли по всій області у різних районах без винятків. Найбільше недуга торкнулася молодих людей віком від 15 до 29 років. Пік захворюваності епідеміологи зафіксували у квітні минулого року. Тоді протягом місця захворіло майже 300 людей. А вже наприкінці 2012, у грудні, на кір хворіли 17 мешканців області. З початку цього року реєструють лише поодинокі випадки кору.

– Мабуть, вже такого великого росту захворюваності у 2013 році ми вже не прогнозуємо. Залишаються десь поодинокі випадки, – каже начальник відділу епідеміології та санітарної охорони території Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Захворювання на кір серед дітей дало поштовх батькам вакцинувати малечу, кажуть епідеміологи. У минулому році кількість щеплень зросла, було чимало охочих вакцинуватися і поза календарем щеплень.

– Дуже багато, майже 95% осіб, – щеплені. Дитяче населення щеплено згідно календаря щеплень – це вікова група 12 місяців. Відповідно дуже багато було щеплено вікових груп поза календарем щеплень тому, що ми знаємо, що у попередні роки вакцини комбінованої проти кору, паротиту і краснухи була недостатня і відповідно в цьому році багато хто дощеплювався, – розповідає Марія Павельєва.