Головна здоров'я Тернопільщина отримала нові автомобілі швидкої, обладнані новітньою іноземною апаратурою

Тернопільщина отримала нові автомобілі швидкої, обладнані новітньою іноземною апаратурою

373

32 нових автомобілів швидкої отримала Тернопільщина. Чотири з них – реанімобілі, якими можна перевозити хворих на далекі відстані.  Ще 4 автівки область отримає згодом. У швидких сучасне обладнання, яким можна надавати допомогу на європейському рівні.

Із сотні машин швидкої допомоги, які є сьогодні на Тернопільщині, лише 20 в належному стані і їх можна використовувати, каже директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Джус. 80 автівок підлягають списанню. 32 нові машини розподілять між районами Тернопільщини відповідно до чисельності населення та зношеності транспорту. Ще 4 автівки область отримає згодом.

– З 86 машин, які ми подавали на Міністерство охорони здоров'я, ми 36 отримали. Ми розуміємо, яка зараз ситуація в країні, тому на більше цього року не будемо надіятися. Пункти, де ще є машини з 91-го року, то будемо підремонтовувати свої машини з станції швидкої і дійсно давати туди, бо ми маємо загрозливу ситуацію в Коропці, в Більче Золотому, в Гримайлові. З цим транспортом, який є, ми, звичайно, ситуацію виправимо, – розповідає директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Джус.

Нові швидкі обладнані новітньою іспанською, італійською, німецькою медичною апаратурою. Чотири реанімобілі з американським обладнанням, дозволять перевозити хворих на великі відстані. З такими автівками медичну допомогу надаватимуть ефективніше, запевняють лікарі.

– Тут в салоні автомобіля є все необхідне: від термометра до дефібрилятора. Тут є електровідсмоктувач, апарат ЕКГ, інфузомат, дефібрилятор, набор шин. Що найкраще для нас в умовах швидкої, то Ви бачите які тут мобільні носілки. Тому людям не треба буде носити на носілках, воно все автоматично виїжджає. В кожному салоні автомобіля є таке крісло-каталка, – каже головний фельдшер центру швидкої Тернополя Ольга Кушнір.

В нових швидких є стаціонарні балони з киснем, та такі, що можна виносити з собою до хворих. Не менш важливими є набір шин, апарат для підігрівання розчинів. Вартість однієї такої автівки – 670 тисяч гривень.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here