додому здоров'я Тернопільщина на порозі епідемії захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції

Тернопільщина на порозі епідемії захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції

428

У Головному управлінні Державної санітарно-епідемічної служби в Тернопільській області ситуацію називають передепідемічною. За останній тиждень в області кількість хворих зросла майже на 18%. Більшість тих, хто захворіли – діти. Тож епідеміологи закликают батьків звернути увагу на здоров'я свої дітей.

   – Загальна кількість осіб, яка захворіла за п'ятий тиждень – це 3 877, порівняно з попереднім тижнем 3 301. Тобто, дійсно відмічається ріст захворюваності. Питома вага дітей до 18 років в структурі захворілих складає 60%. Більше хворіють діти, а кількість школярів також становить 32%, – розповідає начальник відділу епідеміології та санітарної охорони території Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області  Марія Павельєва.

Дві сотні людей, хворих на ГРВІ, госпіталізували минулого тижня. Епідеміологи прогнозували зростання кількості хворих на кінець січня-початок лютого. Пояснюють, що це характерно для нашої області. Після новорічно-різдвяних святкувань хворих більшає. Сприяє ГРВІ і погода – відлига та різкі зміни температури. Головне застереження від медиків – не можна самолікуватися. При перших симптомах необхідно викликати лікаря. Батькам радять звернути увагу на здоров'я дітей. 
 
– Хворих дітей не можна пускати в організовані колективи. їх треба залишити вдома, викликати додому лікаря і вони відповідно оглянть дитину і можуть визначити, і стан тяжкості протікання хвороби, і чи потрібна госпіталізація, і назначити лікування, – каже Марія Павельєва.
 
В епідемічному сезоні 2012/2013 років будуть циркулювати віруси грипу А "Каліфорнія", вірус грипу АH3N2 "Вікторія" і В "ВіскОнсін". Епідеміологи радять і дітям, і дорослим аби не захворіти дотримуватися кількох простих правил. Відпочивати, висипатися, добре харчуватися та одягатися відповідно до погоди. Лише тоді організм зможе успішно побороти інфекцію.