додому суспільство Тернопільщина може не стати туристичною

Тернопільщина може не стати туристичною

570

Розвиток туристичної галузі не лише нашої області, але і усієї України під загрозою зриву. Причина – законопроект "Про туризм і страхування". Документ серед умов перебування на ринку туристичного бізнесу передбачає внесення застави у сумі 50 тисяч євро, тим самим збільшуючи банківські гарантії для туроператорів. 

У місцевих турагенціях кажуть: плата для них непосильна, їм загрожує банкрутство, а українському туристичному ринку – монополізація.

Вони називають законопроект дорогою до пекла і свідомим знищенням дрібного та середнього туристичного бізнесу. Вивчення документа почали з розрахунків. Результати обурили.  

Роман Флінта, директор туристичної агенції: "Банк бере 2,4% за банківську гарантію. 500 тисяч помножити на 2,4%. Це 12 тисяч євро в рік. Плюс страхова компанія – біля 50 тисяч гривень, яка застрахує дані ризики фінансової установи. Тобто, проста математика 180-200 тисяч гривень в рік буде коштувати туроператорська ліцензія. В Тернопільській області зареєстровано сьогодні 23 туроператори, як внутрішнього, так і виїзного туризму. Я не знаю, хто з 23 туроператорів має на своїх рахунках акумульованих 200 тисяч гривень і в змозі одночасно віддати банкам, страховим".

 Втрати від закриття дрібних і середніх турагенцій очевидні: місцевих маршрутів не буде, працівники агенцій втратять роботу, а ціни на турпослуги зростатимуть. Така ситуація по всій Україні. Своє обурення документом уже висловили в Львові і Києві. Тернополяни мають намір об'єднати зусилля колег. Вони заручаються підтримкою народних депутатів. Написали звернення із зауваженнями у Київ і готові до страйку.