додому духовність Тернопільщина готується до 1025-річчя хрещення Київської Русі

Тернопільщина готується до 1025-річчя хрещення Київської Русі

602

Рекомендувати громадам області перенести ринковий день із неділі на будень пропонують священослужителі Тернопільщини. Таку думку представники різних конфесій висловили сьогодні на засіданні Ради церков в Тернопільській облдержадміністрації. Окрім того на зібранні йшлося про релігійну ситуацію в області, а також про відзначення в області 1025-річчя хрещення Київської Русі.

За останні 20 років в області побудовано та реконструйовано 318 культових споруд, ще вісімдесят перебувають у стадії будівництва. Майнові конфлікти за право користування культовими спорудами періодично виникають у 22 населених пунктах. У 16 за взаємною згодою служби відправляють почергово.

– В області зберігається тенденція збільшення кількості релігійних громад. Вони збільшуються швидшими темпами, ніж забезпечення культовими будівлями. В даний час  мешканці області на 86% забезпечені культовими спорудами. Протягом поточного року кількість релігійних громад збільшилась на 19 одиниць, – розповідає начальник ГУ з питань, внутрішньої політики, національносте, релігії, преси та інформації Тернопільської ОДА Ігор КУльчицький.

У цьому році 1025 річниця хрещення Русі заплановано в Україні відзначити на державному рівні. Є відповідний указ  Президента. В області планують провести урочисті збори, хресну ходу, розробити туристичні маршрути до місць релігійного паломництва, випустити буклети, довідники і фотоальбоми, провести прес-тури, організувати виставки робіт сакрального мистецтва, тематичні заходи у будинках культури, провести уроки, виховні години, конференції у школах.

У Тернополі  2013 став роком християнської освіти. Загалом, почали вивчати курс "Основи християнської етики" у навчальних закладах області ще в 1992 року . Уже другий рік поспіль курс "Основи християнської етики" вивчають в усіх навчальних закладах Тернопільщини за міністерськими програмами з урахуванням побажань батьків, учнів і вчителів. Присутні на засіданні ради церков, представники різних конфесій і громадських організацій вели мову про добровільну участь учнів, батьків і вчителів у заходах релігійного спрямування, про роль сім'ї, церкви і громадськості у формуванні духовно-моральних якостей у дітей та підлітків.