додому культура Тернопільщина фестивальна – затвердили анонс туристичних заходів на 2013 рік

Тернопільщина фестивальна – затвердили анонс туристичних заходів на 2013 рік

498

На Тернопільщині цього року проводитимуть більше фестивалей на територіях середньовічних замків та фортець. Більшість цих споруд знаходяться в занедбаному стані, а деякі навіть не охороняються. Аби запобігти руйнуванню замків та фортець, в області планують залучати їх до проведення різноманітних історико-театралізованих заходів, анімаційних шоу та фестивалей.

Тернопільщина – фестивальна! В області затвердили перелік туристичних заходів на 2013 рік. На мешканців Тернопільщини та гостей цьогоріч чекатимуть туристичний фестиваль "Мандруємо замками Тернопілля", кулінарний фестиваль "Вареник-Фест" у Збаражі, Західноукраїнська туристична виставка в Тернополі, фестиваль Бережанського замку, міжобласний мистецько-краєзнавчий фестиваль „Братина" у Шумському районі, "Червоне-фест" у селі Нирків Заліщицького району, "Забави у княжому місті" в  Теребовлі, "КоропФест", "На хвилях Серету", "Дзвони Лемківщини", "Дзвони Лисоні", "Борщ’їв" та ще ряд інших цікавих фестивалей.

– Багато різних заходів, в нас заплановано і в науковому стилі, і з громадськістю, і з туристичними операторами, де вони дають свої пропозиції, ми звичайно до них прислуховуємося. Але ми заздалегідь виробили такий туристичний календар, для того, щоб чи наші громадяни, чи мешканці інших областей, чи навіть за кордону, приїхати до нас і відвідати певні фестивалі, – розповідає начальник управління з питань туризму Тернопільської ОДА Леся Серетна.

Знайти туристично-фестивальний календар Тернопільщини можна на сайті управління з питань туризму Тернопільської облдержадміністрації. Цього року, каже Леся Серетна, особливу увагу звертатимуть на організацію фестивалей на території середньовічних замків та фортець. Наразі найбільшою популярністю у туристів користуються відомі, найкраще збережені та ті об'єкти, що використовують під історико-архітектурні та історико-культурні заповідники. На Тернопільщині це замки у Збаражі, Вишнівці, Кременці, Бучачі.

– Ми хочемо якраз залучати тих туристів до нас, щоб вони не тільки приїхали і подивилися на той чи інший об'єкт, щоб їм стало цікаво, щоб ми змогли показати якраз те театралізоване дійство, шоу, яке дійсно відбувалося колись на теренах нашої області і на теренах того чи іншого регіону, – каже Леся Серетна.

Цього року туристичний сезон на Тернопільщині планують відкрити вже у березні.