додому надзвичайне Тернопільщина досі бореться з наслідками негоди

Тернопільщина досі бореться з наслідками негоди

494

Тернопільщина досі бореться з наслідками негоди. Сильні снігопади та пориви вітру захопили область у п'ятницю, 15 березня, замели дороги та залишили десятки населених пунктів без електропостачання. За вихідні комунальникам та рятувальникам вдалось розчистити майже всі автошляхи області, витягти зі снігових заметів сотні автомобілів. Дороги державного значення розчистили, рух транспорту, в тому числі і рейсових автобусів, відновили. Проте проблемно поки дістатись до віддалених сіл області.

Бойова готовність у мирний час. Тернопільським рятувальникам початок весни полегшення у роботі не приніс. Минулі вихідні важко було назвати березневими. Інтенсивний сніг та сильні пориви вітру внесли свої зміни у транспортну інфраструктуру Тернопільщини – на деякий час відрізали від сполучення понад двісті населених пунктів. Дороги до трохи більше сотні з них досі розчищають. Найбільше постраждали автошляхи Зборівського, Збаразького, Козівського, Бучацького районів. Протягом кількох діб мнс-ники 60 разів виїздили на допомогу автомобілям, які застрягли у заметах.

– Було відбуксировано багато транспорту, серед них 13 автомобілів-карет швидкої допомоги, в яких знаходилося 3 породіллі, діти, хворі люди. 18 автобусів, один з іноземними громадянами Республіки Білорусь, три автомобілі Укрпошти, більше 130 вантажних і 51 легковий автомобіль, – розповіла помічник начальника управління ДСНСУ в Тернопільській області Олена Воробець.

Очікуючи допомоги, у заметах ніхто не постраждав і не народив. Не було на автошляхах Тернопільщини і серйозних аварій, кажуть державтоінспектори. Водії у такій ситуації значно обережніші за кермом, відзначають правоохоронці. Проте автобусні рейси на Тернопільщині через негоду таки скасовували. Ще в неділю автобуси не виїхали на 200 з 450 діючих рейсів. У деякі віддалені села Козівського, Зборівського та інших районів рейсові автобуси досі не їздять, кажуть працівники автовокзалу Тернополя. Нині дороги області й далі розчищають, але сподіваються, що й весняне сонце допоможе. Немає проблем і з електропостачанням сіл.

– Відрізане постачання було у 51 населеному пункті. На сьогодні електропостачання і усіх населених пунктах відновлено, – каже Олена Воробець.

Ожив після бурхливих заметілей і Тернопіль. Про численні затори вже нічого не нагадує. Хоча нічний мороз все ж перетворює снігову кашу на лід. Це гостро відчувають і пішоходи. Проте рельєфні тротуари – не єдина проблема тернополян. Згори на них вже чатує нова небезпека – снігові шапки та гострі бурульки.