додому благоустрій Тернопільщина до зими готова на відмітку “добре”

Тернопільщина до зими готова на відмітку “добре”

624

Тернопільщина до зими готова, якою б та зима не виявилася. Принаймні так стверджують відповідальні за питання техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у нашій області. Сьогодні на готовність до зимових сюрпризів перевіряли відповідальні служби і підприємства.

Прогнозують, на Тернопільщині цієї зими буде тепло, світло та безпечно. Це не прогноз синоптиків. Нині в області перевіряли готовність відповідальних служб за водо, тепло та електропостачання, до зимового періоду. А також до можливих надзвичайних ситуацій.

Говорячи про сьогоднішню готовність до холодів, в управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій відразу ж пригадують минулу зиму. Тоді довелось неабияк попрацювати, рятуючи людей із снігових заметів та від морозу. Враховуючи досвід, обіцяють спрацювати не гірше і уже до цього готуються.  До встановлення при потребі, тобто при сильних морозах, уже готові стаціонарні пункти обігріву людей, а також і мобільні, здатні виїхати у будь-яку точку області.

Валентина Дем'янів, патронажна медсестра Товариства Червоного Хреста у Тернополі: "Просять канапки, чай. Ми можемо надати таку першу допомогу медичну. Часто приходять з обиороженнями, обробляєм рани, вимірюєм температуру, даєм противозапальні, тиск, ну все що необхідно з чим прийде з якою бідою, ми стараємся допомогти".

Необхідна техніка, призначена зокрема і для буксирування транспорту, який може потрапити у снігові замети, нині знаходиться на базі аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України в Тернопільскій області.Тут запевняють, до зими уся техніка та обладннання до використання повністю готові.
 
Євген Лукавий, начальник управління ДСНС України у Тернопільській області:
"На жаль нової техніки цього року не буде, але ми дуже багато вложили коштів в ремонт техніки яка в дійсності десь ми мали і вихід з ладу минулого року, тому що техніка вже не нова але ми її всю відремонтували, вона вже сьогодні вся готова виходити на лінії і неадавати допомогу людям".

Цьогоріч для швидкого реагування при надзвичайній ситуації підготували також автомобіль підвищеної прохідності, обладнаний спеціальною тепловою гарматою для обігріву великих приміщень.

Юрій Берестецький, начальник відділу реагування на надзвичайні ситуації управління ДСНС України у Тернопільській області: "Спортзали, актові зали чи зали очікування вокзалів, автовокзалів, залізничних вокзалів, де ми можем зібрати людей які потребують в холодну пору року обігріву і обігріти це приміщення і надати їм відповідну допомогу, відповідно підігрівши чай з волонтерськими організаціями з якими ми тісно співпрацюємо. Такими як "Карітас", Червоний Хрест, які надають допомогу якраз безпосередньо в продуктах харчування, допомагають нашим рятувальникам. Також на базі цього автомобіля скомплектована спеціальне газово-різальне обладнання і виїжджає відповідна група для надання допомоги підрозділам житлово-комунального комплексу.

До можливих аварійних ситуацій взимку готуються і комунальні служби області. Кажуть взимку світлу, газу і теплу у домівках, дитсатках, школах, лікарнях, тощо – бути.

Олег Олійник, майстер тернопільської бригади №1 ВАТ ''Тернопільобленерго'': "Якщо в нас стається якась аварія ми стараємся її устранити за певний проміжуток часу, як найскоріше. Транспортом ми забезпечені добре, машини оснащені повністю, захисні засоби в нас всі є, інструмент в нас є весь для роботи".

Василь Штопко, заступник директора КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "- Якщо взяти за цей рік то десь близько 160 було розкопок різного характеру. Десь під 15-18 це було планових, решта були ті, які ми обнаружили після проведення гідровипробувань. Ну на сьогоднішній день все місто і всі хто хтів отримати тепло і не боржник то є.

– Проблем аварійних немає?

– Немає".

У обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій кажуть, область до зими готова на оцінку "добре".

Микола Головач, голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій: "В межах доби ми ліквідовували всі пориви, які виникали, а в межах 2-3 діб було повністю забезпечено і транспортне сполучення. Тобто ми вже пройшли цією технікою, пройшли надзвичайно складну зиму попереднього року. Я думаю що цієї зими ми будем готові і техніка готова і люди готові, професіонали, для того щоб в нас не було ніяких штормових попереджень і що ми в разі, якщо якісь загрози виникнення надзвичайних ситуацій, ми їх швидко і в оперативні терміни ліквідуємо".