додому здоров'я Тернопільщина до епідемії грипу ще не дійшла

Тернопільщина до епідемії грипу ще не дійшла

522

Вдвічі нижче епідемічного порогу захворюваність на грип у Тернопільській області, хоча кількість хворих продовжує збільшуватись. На карантин поки що закрили лише один клас 24-ї тернопільської школи, у якому захворіли більше 30% учнів. Закривати інші – немає потреби, каже головний санітарний лікар області Володимир Паничев, а вберегтись від грипу можна лише пройшовши вакцинацію.

– Захворюваність по Тернопільській області за останній тиждень мала динаміку до зростання і по цілому в області вона зросла на 4,1% в порівнянні до попереднього тижня. В абсолютних цифрах це виглядає так: зареєстровано 4355 випадків, – розповів державний санітарний лікар Тернопільської області  Володимир Паничев.

У самому Тернополі показник захворюваності за тиждень зріс майже на 9%, а це понад півтори тисячі хворих. Та, не зважаючи на це, він на території області знаходиться значно нижче порогового. Така передепідемічна ситуація повністю відповідає порі року, кажуть лікарі. Серед тих, хто захворів на грип, найбільше дітей. Проте школи на карантин не закриватимуть, а медики радять проводити профілактичні заходи для попередження не лише захворюваності на грип, а й цілого комплексу гострих респіраторних вірусних інфекцій.

– Важливим для профілактики захворювань серед дітей в плані харчування – це збагачення продуктів вітаміном С, це передбачено законодавством. /// Обов'язкове провітрюваня усіх класних приміщень в перервах між уроками, обов'язкове вологе прибирання кожної перерви всіх приміщень, обов'язковий огляд та недопущення як персоналу шкіл так і дітей з ознаками гострих респіраторних вірусних захворювань, – каже Володимир Паничев.

Грип, передусім, небезпечний ускладеннями. Серед них – пневмонія, яка розвивається дуже швидко. Найефективніший спосіб не захворіти – зробити щеплення.