Тернопіль за 3 роки може повністю відмовитися від імпорту газу, а тарифи можуть стати значно дешевшими. Формування тарифів на місцях, альтернативна енергетика, термомодернізація – знизить вартість тепла для тернополян. Для цього у місті діє відповідна програма.
Минулого року у Тернополі затвердили програму “Модернізації системи централізованого тепло – та гарячого водопостачання Тернополя”, яка передбачає найголовніше – відмова від споживання газу, зменшення споживання теплової енергії. Перші практичні кроки – встановлення індивідуальних теплових пунктів у садочках та школах міста, дали результати, за останні роки споживання енергії, а відповідно і оплата, зменшились на тридцять відсотків.
На перспективу ІТП разом з приладами обліку встановлюватимуть у житлових будинках. Наразі йде мова про 768 ІТП. Нині у Тернополі активно запроваджують програму термомодернізації житлового фонду, завдяки співфінансуванню – 30%оплачують мешканці, а 70% – Тернопільська міська рада, минулоріч вдалось утеплити 25 житлових будинків. На черзі – 94 об’єкти соціальної сфери міста.
Наступний, не менш важливий крок, – будівництво та робота котелень на альтернативних видах палива, зокрема торфяній крихті. Заради реалізації цього проекту залучили інвестора та побудували завод із переробки торфу. Таким чином, за рахунок роботи котелень на альтернативних видах палива суттєво зменшиться споживання російського газу. Крім того, такий проект суттєво зекономить вартість опалення, мова йде про майже двадцять мільйонів гривень, які можна витратити на інші потреби міста. Уся процедура, яка стосується будівництва котелень та дотримання екологічних норм, витримана, каже Андрій Чумак.
Для реалізації усіх намірів, потрібні немалі кошти. Тому Тернопіль заручився підтримкою міжнародних компаній.
Журналісти “Провінційних вістей” готують сюжет про котельні на альтернативних видах палива, які мають працювати у Тернополі. Чому мешканці навколишніх будинків проти сусідства з котельнями, чи насправді вони шкідливі для людей та довкілля, розкажуть експерти. Сюжет про це дивіться у “Провінційних вістях” завтра 2 березня.