Головна спорт Тернопіль втретє приймає Чемпіонат світу з футболу серед команд українських діаспор

Тернопіль втретє приймає Чемпіонат світу з футболу серед команд українських діаспор

360

vlcsnap-2014-07-28-17h38m04s94Тернопіль втретє приймає Чемпіонат світу з футболу серед команд українських діаспор. Три дні, починаючи із вівторка, 29 липня, на центральному стадіоні Тернополя,  футбольному полі ДЮСШ та на полі педуніверситету в боротьбі за звання чемпіона світу зійдуться команди українців Канади, Білорусі, Іспанії, Румунії та Польщі. Для вболівальників – вхід вільний.

Започаткований у 2012 році Чемпіонат світу з футболу серед команд українських діаспор має продовження і у черговий раз гостинним для українців, які живуть та працюють за кордоном, виявився Тернопіль. На цьогорічну, вже третю за ліком, світову першість до нашого міста приїхали команди українців Канади, Білорусі, Іспанії, Румунії та Польщі. Команд мало бути й більше, втім, не обійшлося без впливу подій на сході і півдні України.

– Спрацювала російська пропаганда щодо українців з Естонії, котрим дійсно промили мізки на стільки, що вони сказали – ми боїмося їхати в Україну. Я їм говорю – та ми їдемо в Західну Україну, там тихо, спокійно все нормально. Ні, ми боїмося їхати, там нам буде небезпечно і один з фіналістів минулого чемпіонату в цьому випадку, я скажу відверто, злякався і не приїхав, – розповідає співголова оргкомітету, представник міжнародної організації українців “Четверта хвиля” Ігор Бокій.

Не приїдуть захистити свій титул чемпіонів українці із Придністров’я, які вигравали змагання в попередні два роки.


– Силовими структурами заборонено на сьогоднішній день в’їзд з території Придністров’я на Україну чоловікам віком від 30 до 60 років. Потенційні терористи, ми прекрасно знаємо, були, власне, з цієї території, з Придністров’я і в Одеській області і в Миколаївській області ще кілька місяців тому і тому Придністров’я так само оголосило і поставило нас перед фактом, що вони, на жаль, не приїжджають, – говорить Ігор Бокій.

Втім, головне завдання Чемпіонату світу з футболу серед Українських діаспорних команд, а це завдяки футболу зібрати на українській землі українців із різних куточків планети, вважають організатори. На змагання до Тернополя, попри складну ситуацію в Україні, приїхало більше сотні діаспорян.

– Учасники даного чемпіонату є не професійні футболісти і, власне, спорт не є самоціль. Основне – це можливість дати людям поспілкуватися, приїхати сюда, підтримати своїх земляків, показати свою солідарність з тими подіями, які відбуваються в Україні, і дати можливість їм, всім українцям усього світу, між собою поспілкуватися, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Українським канадцям, полякам , білорусам, іспанцям і румунцям складуть компанію студенти тернопільського педуніверситету. Шість команд поділять на дві групи в яких і визначаться майбутні півфіналісти чемпіонату. Урочисте відкриття третього Чемпіонату світу з футболу серед Українських діаспорних команд заплановане на десяту годину у вівторок 29 липня на центральному стадіоні Тернополя. Матчі також відбуватимуться на полі тернопільського педуніверситету, футбольному полі ДЮСШ. Прийти та підтримати українських діаспорян запрошують всіх охочих, вхід вільний.

КАЛЕНДАР МАТЧІВ

ІІІ Міжнародного турніру з футболу серед команд

української діаспори

29 – 31 липня 2014 р. м. Тернопіль

29.07.2014

10.00-10.30 Урочисте відкриття Міський стадіон
11.00 Канада – Польща Міський стадіон
11.00 Білорусь – Іспанія Стадіон ТНПУ
14.00 Прес-конференція Міський прес-центр
16.30 Польща – Педуніверситет (Тернопіль) Стадіон ТНПУ
16.30 Іспанія – Румунія Стадіон ДЮСШ

30.07.2014

10.00 Канада – Педуніверситет (Тернопіль) Стадіон ТНПУ
10.00 Білорусь – Румунія Стадіон ДЮСШ
14.00 Матч за 5-6 місце Стадіон ДЮСШ
16.00 1-ий Півфінал 1А-2В Стадіон ТНПУ
16.00 2-ий Півфінал 1В-2А Стадіон ДЮСШ

31.07.2014

14.00 Матч за 3-4 місце Стадіон ДЮСШ
17.00 Фінал Міський стадіон
 

 

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here