додому Новини Тернопіль відзначили у дослідженні прозорості міст в умовах війни за 2022 рік

Тернопіль відзначили у дослідженні прозорості міст в умовах війни за 2022 рік

437

Команда «Transparent cities/Прозорі міста» оприлюднила результати прозорості міст за 2022 рік в умовах війни. Зі звичних 100 міст оцінювалися лише 70 із 18 областей, за 40 критеріями.  Деякі міста не могли бути включені у дослідження у зв’язку із воєнними діями, тимчасовою окупацією або оточенням.

Враховуючи запроваджений в Україні воєнний стан, замість балів та місць міста набули статусів («прозоре», «частково прозоре» та «непрозоре») і рівень виконання індикаторів.  Відповідно до результатів, Тернопіль включено у категорію «частково прозоре» місто  разом з Вінницею, Житомиром, Києвом, Кропивницьким, Луцьком, Ужгородом, Кам’янським, Володимиром та Чернівцями.

Відповідно до аналізу результатів команда «Transparent cities/Прозорі міста» рекомендує досвід Тернополя як один з кращих у сфері управління комунальним майном громади. Відтак, під час презентації результатів дослідження, на запрошення команди «Transparent cities/Прозорі міста», працівник управління обліку та контролю за використанням комунального майна міської ради представив досвід роботі Тернополя у сфері продажу та здачі в оренду комунального майна через системи «Прозоро. Продажі».

До слова, перевірка міст здійснювалася шляхом аналізу офіційних і спеціалізованих вебсайтів міських рад, підпорядкованих їм відділів і підприємств.

Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International. Україна започаткувала програму «Transparent cities/Прозорі міста» у 2017 році.