додому Новини Тернопіль вдруге накрила “Кінохвиля”

Тернопіль вдруге накрила “Кінохвиля”

731

Три локації, три дні та близько трьох десятків кінострічок – так Тернопіль вдруге накрила “Кінохвиля”, яка презентує своїм відвідувачам кінопродукти українського виробництва. Кінофорум офіційно стартував 17 грудня. У Палаці Кіно зібралося чимало режисерів, продюсерів, акторів та глядачів. 

Короткометражний дебютний фільм київського режисера Нікона Романченка офіційно відкривав форум. Його документально-ігрова стрічка під назвою “Поза зоною” – серед переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Зйомки здебільшого відбувались у Тернополі.

– Ви знаєте, ми приїхали в тому році на першу “Кінохвилю” і так якось випадково вийшло, те, що ми знайшли тут кондитерську фабрику «Терра». Нам запропонували тут просто познімати і ми якось закохалися і вирішили, що будемо знімати в Тернополі. Ну ось так. А фільм сам, це короткометражний фільм, 27 хвилин. Історія про матір, яка шукає свого сина, який зараз перебуває на Сході України, – розповідає режисер фільму “Поза зоною” Нікон Романченко.

Попри те, що у місті триває кінофорум, у його рамках відбуваються ще й майстер-класи від відомих акторів. А усі охочі – від професійних акторів до аматорів – можуть пройти кастинг-прослуховування та згодом зіграти у нових кінострічках, які зніматимуть на Тернопільщині.

– В січні місяці почнуться зйомки «Червоного –2» . Буквально два тижні тому підписано контракт, це буде перший повнометражний фільм знятий на території Тернопільської області. Дві локації – Тернопіль і Кременець. Ми раді тому, що долучаються всі райони, в нас ідеальна взаємодія зі всіма ланками владними і кінопроцесу в Тернополі. Добре, що є підтримка “Держкіно”. Отож ми готові до того, щоб Тернопільщина ставала знімальним майданчиком для кіно, – вважає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

– Мені дуже приємно, що минулого року відбулася перша “Кінохвиля”. І за рік була надзвичайно багато зроблено. Дійсно, Тернопіль випереджає інші міста в такому напрямку розвитку кіногалузі. І дуже добре, що це не кінофестиваль, що це місце можна просувати як кінематографічну локацію. Для того, щоб тут відбувалися зйомки, щоб більше відбувалося прем’єр. Я думаю, що починаючи вже з січня ми знову почнемо привозити вам прем’єри. Так що насичений буде рік, – каже  голова державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Переглянути стрічки українського виробництва можна буде ще до 19 грудня включно абсолютно безкоштовно.