додому духовність Тернопіль уже вдруге зустрів Холмську чудотворну ікону Божої Матері

Тернопіль уже вдруге зустрів Холмську чудотворну ікону Божої Матері

602

Священики, віряни, влада, люди не лише з Тернополя, а й районів області приїхали аби зустріти святиню. Чудотворну ікону привезли безпосередньо з Волинського музею ікон. Хресним ходом несли образ у скляному боксі, так як він знаходиться і в музеї. Дорогу перед іконою діти встеляли пелюстками квітів. Ненадовго Холмський чудотворний образ занесли і до Надставної церкви. А далі біля Хреста на Набережній ставу відправили молебень до Богородиці.

Назву Холмська чудотворна ікона Матері Божої отримала від польського міста Холм. Історія ікони складна. У 1240 році на Холм напали монголо-татари, храм знищили, а образ понівечили. Далі ікона перебувала у руках поляків під час битви під Берестечком і повернулася в Холм аж 1943 року. В часи війни і до 2000 року дочка одного священика у Луцьку берегла образ Холмської Матері Божої вдома. Далі святиню передали в музей, де її реставрували. За переказами автор ікони – сам апостол Лука. Нині Тернопіль уже вдруге за останніх 3 роки урочисто зустрів чудотворний образ.

Владика Нестор, Архиєпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький: "Ми сьогодні з великою вдячністю і радістю приймаємо цю святиню, яка буде пронесена вулицями Тернополя. Як святиня, яка була написана ще в ті часи, коли ще не було ніякого розділення церкви і я вірю, що сьогоднішній хресний хід об'єднає всіх християн Тернополя. І всі будуть просити в Бога і в Пресвятої Богородиці благословення для нашого міста і всього нашого народу".

Отець Анатолій Зінкевич, настоятель Свято- Троїцького духовного центру ім. Данила Галицького: "Сьогодні ми будемо молитись, щоб під покровом песвятої Богородиці, щоб Тернопільщина в єдності могла стати на коліна перед Богом і попросити Пресвяту Богородицю, щоб вона і надалі нам давала єдності, любові, мудрості і нагадувала нам, що був, коли ми були єдиними. І коли ми були єдиними, тоді Галицько-Волинеське князівство було сильнішим. І тому будемо йти сьогодні попри греко-католицькі храми, зокрема Надставну церкву, і біля ОДА, і біля міської ради, і біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці завершиться хід".

Під час урочистої Хресної ходи несли чудотворну ікону Холмської Богородиці 6 священиків. Дорогу перед іконою діти встеляли пелюстками квітів. У хресній ході – священики, віряни, влада та громадськість. А рух транспорту перекрили лише однією смугою. Чудотворну ікону привезли безпосередньо з Волинського музею ікон. Хресним ходом несли образ у скляному боксі, в такому вигляді, як він знаходиться і в музеї. Для утримання  ікони умови в тернопільських храмах підходять. Крім того святиню додатково охоронятимуть.

Протоієрей Олексій Головацький, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці у Тернополі: "Кожна церква більш менш витримує температурний режим, щоб ця ікона зберігалась, бо ми ж за неї відповідаємо. Єпархія і кожен священик відповідає, щоб вона збереглась цінною і непошкодженою. Маємо унікальну можливість прийти, поклонитись і попросити в Божої Матері заступництва, покровительства для себе, своїх дітей, своєї родини, тому запрошуємо всіх, храм буде відкритий від раннього ранку до пізньої ночі".

Перший храм, де перебуватиме ікона – церква Різдва Пресвятої Богородиці на вулиці Клима Савури. 10 листопада святиню урочисто перенесуть до Свято- Троїцького духовного центру ім. Данила Галицького.