додому суспільство Тернопільські журналісти засуджують розправу над Тетяною Чорновол і вимагають відставки міністра внутрішніх...

Тернопільські журналісти засуджують розправу над Тетяною Чорновол і вимагають відставки міністра внутрішніх справ

457

Тернопільські журналісти обурені ситуацією пов'язаною з насильством проти працівників ЗМІ. Останньою краплею терпіння стало жорстоке побиття журналістки і громадської активістки Тетяни Чорновол у ніч на середу, 25 грудня. Тієї ночі жінка їхала у власному автомобілі, який "підрізало" інше авто. Невідомі витягли журналістку і побили, після чого автомобіль скинули в кювет. Сьогодні представники Тернопільських ЗМІ підписали та занесли в обласне управління міліції спільну заяву, в якій, серед іншого, вимагають відставки Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та забезпечення об'єктивного розслідування побиття Тетяни Чорновол та усіх інших злочинів проти журналістів та активістів "Євромайдану".

"Геть руки від журналістів", "Вчора Чорновол, завтра – я", "Бити не можна", "Ні насильству над журналістами", "Тернопіль з Тетяною Чорновол", –  з такими гаслами сьогодні представники Тернопільських ЗМІ пройшлися вулицями міста. Журналісти обурені побиттям активістів Євромайдану, зокрема Тетяни Чорновол. Сьогодні на Театральному майдані Тернополя журналісти звернулися до городян.

Ігор Крочак, член Національної Спілки журналістів: "Зараз в Україні робиться все щоб була попрана свобода  слова, щоб журналісти мали свою внутрішню самоцензуру, бо на них діється фізична дія. Не кожен журналіст знайде в собі сміливість друкувати ті матеріали, які він вважає честю своєї журналістської совісті. Тому просимо Вас підтримати журналістів у їх домаганнях по відстоюванні Вашої і Нашої свободи, а саме свободи слова".

Далі Тернопільські журналісти прийняли спільну заяву, в якій серед іншого йшлося:

Анжела Кардинал, в.о. голови Тернопільського прес-клубу: "Важаємо, що Ви пане Захарченко, якщо для Вас ще існує поняття офіцерської честі і людської гідності, повинні подати у відставку пепередньо забезпечивши об'єктивне розслідування побиття Тетяни Чорновол та усіх інших злочинів проти журналістів та активістів "Євромайдану".

Також журналісти звернулися до головного міліціонера Тернопільщини Віктора Сака не допустити подібних злочинів проти журналістів, громадських активістів та молодіжних лідерів на Тернопільщині. Заяву Віталію Захарченку журналісти принесли в обласне управління міліції. Біля якого їх зустрів начальник міліції громадської безпеки УМВС України в Тернопільській області Василь Облещук і повідомив:

Василь Облещук, начальник міліції громадської безпеки УМВС України в Тернопільській області: "Особи, які скоїли даний злочин повинні нести кримінальну відповідальність – це позиція не тільки управління внутрішніх справ, а й Міністра".

Василь Облещук також нагадав про рішення Адміністративного суду Тернопільщини, яким з 10 грудня до 7 січня обмежено проведення біля держустанов, в тому числі й обласної міліції, пікетування, блокування та будь-яких інших заходів. На запитання чи притягнуть до відповідальності тих журналістів, які сьогодні прийшли під стіни Тернопільської міліції та принесли сюди спільну заяву Міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку, Василь Облещук відповів так:

Василь Облещук, начальник міліції громадської безпеки УМВС України в Тернопільській області: "Ну я пока не бачу тут пікетування".

Заяву Тернопільські журналісти зареєстрували та вручили начальнику відділу документування обласного управління міліції Тернопільщини.

Ігор Крочак, член Національної Спілки журналістів: "На наших копіях начальник відділу документування пан Ратушняк зробив власноручний підпис, дата, число. Ми потім поцікавимося долею документа. Наразі всім дякую. Представники Міністерства внутрішніх справ сказали, що заява буде доставлена до адресата, тобто в Київ до Міністра внутрішніх справ".