Головна благоустрій Тернопільські комунальники продовжують ремонтувати міські дороги, тротуари та двори

Тернопільські комунальники продовжують ремонтувати міські дороги, тротуари та двори

369

Боротьба з бездоріжжям. Тернопільські комунальники продовжують ремонтувати міські дороги, тротуари та двори. Цьогоріч планують капітально відремонтувати 5 проблемних вулиць. Перші роботи вже в розпалі.

Майже 350 тисяч гривень, будматеріали та інструменти в руки і термін до середини червня. Ремонт тротуарів на вулиці Злуки в розпалі. Перехожі чемно обходять ділянки в надії на покращення. Бордюри на місці, бруківкою закладуть понад 700 квадратних метрів, від вулиці 15 Квітня до зупинки – шириною 4 метри, в районі самої зупинки – 6 метрів. Поряд – двір 57-го будинку. Його потрохи приводять до ладу. По колу нові бордюри, насипи каміння скоро перетворяться в комфортні тротуари, а автомобілі заїжджатимуть на рівні заасфальтовані місця для паркування, кажуть комунальники. Поки ж мешканці двору переступають через розвалини, радості – хіба місцевим хлопчакам. Чемно чекають, поки ремонт закінчиться і крадькома контролюють майстрів.

– Трохи відпочивають. Вони деколи працюють, а деколи проходять своє працювання.

– А ви помагаєте?

– Ні. Тільки деколи, як щось треба піднести.

Відпочивати нема коли, кажуть комунальники. Робіт цьогоріч запланували багато. Вже взялися за такі ж двори на вулицях 15 Квітня, Тарнавського та на Новому Світі. І це, кажуть, лише початок. Бо навіть тут, на Злуки, по сусідству ще достатньо ям. А ремонтувати треба не лише двори, а й тротуари і дороги. На поточний і капітальний ремонт вулиць заплановано близько 30 мільйонів гривень, та це поки що гроші умовні, ніж реальні, кажуть у відділі технагляду Тернопільської міськради. З держбюджету місто отримало транш – 4 мільйони гривень, але їх з'їдять минулорічні борги.

– Неоплаченими в казначействі лишалось 7 млн грн, тобто значна частина буде погашена. І я хочу подякувати підприємцям, які сьогодні працюють виконавцями робіт в місті, тому що більшість з них працює, вкладаючи власні кошти, розуміючи, що доведеться чекати місяць-два, поки з ними розрахуються за проведені роботи, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

Торік вдалося відремонтувати 75 тисяч квадратних метрів проїжджої частини. І якщо раніше гарантія на них становила 2 роки, то з 2014-го року – 5. Поки підрядники йдуть назустріч, комунальники складають титульні списки. Цьогоріч в черзі на капітальний ремонт 5 проблемних вулиць: Оболоня, Шептицького, Текстильна, Збаразька та Карпенка.

– Вже розпочаті підготовчі роботи по облаштуванню пішохідних ділянок вулиці Карпенка. Спочатку там буде пішохідна зроблена, а в червні сама вулиця по всьому схилу. Не пізніше 10 днів починаються роботи по ремонту пішохідної ділянки від політехнічного моста до універмагу. Також заплановано ремонт тротуарів на вул. Збаразькій, але ці роботи будуть робитись десь в середині червня – на початку липня з ремонтом самої вулиці Збаразької, – каже Сергій Надал.

Бруківку на Збаразькій планують замінити на асфальт.

– Бруківка рубана. Як вона йшла від виробника пронумерована, так і була поскладана. Зараз щоб зняти і поставити її назад, треба дуже багато затрат і відповідної кваліфікації… От як ми вже цього року вийшли з зими, а на наступний вийдемо ще краще, то ця бруківка повинна використовуватись на дорогах, магістральних вулицях з великим ухилом, на зупинках громадського транспорту. Вона себе там виправдовує, – пояснює начальник відділу технічного нагляду Тернопільської міськради Олег Вітик.

На продовження ремонту Набережної ставу виділили трохи менше мільйона гривень. Це третя черга робіт, але напевно не остання.

– Це ділянка від "Максима" до Надставної церкви, а є ще залишається друга, до пивзаводу, в ту сторону, тому не знаю, чи це буде остання. І плануємо цього року бульвар Данила Галицького. Друга черга, напевно будемо робити тільки центральну алею, середню. Залишаться ще дві алеї і тоді вже з'єднаємо бульвар з вулицями Бандери і Лесі Українки, – говорить Олег Вітик.
 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here