додому суспільство Тернопільська митниця заблокована, працівників не пускають на територію (відео)

Тернопільська митниця заблокована, працівників не пускають на територію (відео)

468

Тернопільська митниця заблокована, жодного працівника, крім керівників, на територію сьогодні не пропустили. Блокують митницю тернополяни, водії, підприємці, представники автомайдану.

Вимагають: змін до законодавства, зокрема, відміни екологічного збору, в народі його називають утилізаційним, скасування сертифікації транспортних засобів, відміни акцизного збору при переобладнанні авто. Тернопільські митники звернулися листом з вимогами громади до Міністерства доходів. Далі все вирішуватимуть в Києві. Тернополяни планують блокувати роботу митниці допоки їх вимоги не виконають.

В Тернополі блокують митницю вже другий день. Якщо вчора вона частково працювала, то сьогодні роботу припинили, жодного працівника, крім керівників, на територію активісти не пропустили. Люди вимагають змін до законодавства,  насамперед скасування так званого утилізаційного збору.

– Тут зібралися люди, які протестують проти введення так званого закону про утилізацію. Немає жодного утилізаційного пункту, а люди платять за це гроші. Так само є дуже багато питань по митниці, акцизи, збори, підняття цін на переобладнання, перша реєстрація, друга реєстрація, – розповідає представник Тернопільського автомайдану Роман Саган.

– З 1 вересня був введений закон про утилізацію, відповідно вже з нового року заборона акцизу на переобладнання з вантажних на пасажирські, це дуже багатьох людей позбавило доходів. Бо багато людей  в цьому автобізнесі заробляли гроші. Получається, що люди без роботи, а закони настільки кабальні, що неможливо платити ті суми. З одної машини більше 5 тисяч євро потрібно сплачувати. Люди стоять за прозорість, щоб  було все прозоро, бо якщо взяти митні термінали, воно все зараз в митних руках.  Кошти надходять не по прозорих схемах, люди хочуть відкритості, щоб  було легко працювати з митницею, – обурюється тернополянин Юрій.

Через введення утилізаційного збору зменшився, практично призупинився потік транспортних засобів, констатують в Тернопільській митниці. Відтак, працівники митниці написали лист до Міністерства доходів з вимогами Тернопільських активістів.

– В листі чітко були викладені всі вимоги громади. Цей лист був зачитаний цим людям, які зараз пікетують Тернопільську митницю, люди погодилися з текстом цього листаю. Я думаю, що керівництво Міндоходів звернеться до Кабміну і до Верховної ради, бо ця ситуація, яка щзараз відбувається приводить до призупинки всієї зовнішньоекономічної діяльності. Машини не заїжджають і не виїжджають на наші термінали, митні оформлення не відбуваються. Чим скоріше це все відбудеться, тим скоріше митниця запрацює, – каже заступник начальника Тернопільської митниці Ігор Галущак.

Митницю блокують не лише в Тернополі, а й у восьми містах України. Митники розповідають про збитки через блокування.

– На даний час підприємці, які ввозили певні товари, збичайно що вони терплять збитки і державний бюджет, жодні податки не поступають, принаймі сьогодні взагалі митні оформлення не будуть здійснювати і нічого в казну не поступить, – говорить Ігор Галущак.

Перший заступник начальника Тернопільської митниці написав заяву про звільнення з посади. Активісти ж продовжуватимуть блокувати будівлю, допоки не виконають їх вимоги.