додому благоустрій Тернопіль не має грошей для прибирання та утримання міста

Тернопіль не має грошей для прибирання та утримання міста

448

 

Належно прибирати місто за умов, які склались, тернопільські комунальники не можуть – саме так непросту ситуацію з прибиранням  пояснює міський голова Тернополя. З початку року обласне управління казначества не перераховує необхідних грошей на утримання міста. Із спеціального фонду міського бюджету виділили 1 мільйон 700 тисяч гривень, проте обласне казначейство перерахувало з них лише 53 тисячі.

Бензин, солярка, сіль, пісок та ще чимало необхідних матеріалів для прибирання та утримання міста сьогодні беруть у борг.

– Станом на 24 січня нами було виділено та профінансовано з міських коштів понад мільйон 700 тисяч гривень, з цього мільйона 700 лише вчора надійшла платіжка на 50 тисяч. Проплатити за паливо-мастильні матеріали, солярку є неможливо, розрахуватись за сіль, пісок є неможливим, от в такому режимі доводиться працювати, – пояснює міський голова Тернополя Сергій Надал.

Тернопільським комунальникам боргували ще минулого року. З єдиною вимогою – виплатити гроші, працівники ЖЕКів та комунальних підприємств не раз пікетували приміщення казначейської служби області. Проблеми з проплатами, нагадує міський голова, почались ще у липні 2012 року. А вже на кінець року загальна сума боргу комунальним підприємствам Тернополя сягла 11 мільйонів гривень. З новим роком заборгованість збільшується.

– Цього року міська рада профінансувала 13,5 мільйонів гривень по загальному фонду, з яких проплачено лише заробітна плата та енергоносії, – на 12, 5 мільйонів, решта, а це понад 600 тисяч, що стосується утримання міста не проплачені взагалі. В такому режимі працює все місто, скільки ми так зможемо працювати, скільки часу постачальники будуть погоджуватись давати в борг, невідомо, це може зупинитись навіть завтра, – каже Сергій Надал.

І навіть за таких умов уся наявна техніка та люди працюють, переконує міський голова Тернополя. Першочерговими є прибирання об"їзної, мостів та підйомів, а також розчистка під"їздів до лікарень, шкіл і дитсадків. Не завжди добре розчищені двори, тротуари та під'їзди до тернопільських багатоповерхівок, це визнає Сергій Надал. Тут діло за керівництвом та працівниками ЖЕКІв. Зараз їх контролюватимуть по-особливому.