додому Новини Тернопіль надав стовідсоткову пільгу щодо сплати за землю всім ОСББ

Тернопіль надав стовідсоткову пільгу щодо сплати за землю всім ОСББ

357

Тернопіль – одне з перших міст, яке надало 100% пільгу щодо плати за землю всім ОСББ. Для цього потрібно, аби керівники об’єднань звернулися в Тернопільську міську раду із заявою про передачу землі у власність ОСББ. Міська влада радить це зробити якнайшвидше.

В 2014 році для власників житлового фонду, в тому числі для Об’єднаня співвласників багатоквартирних будинків, підняли орендну плату за землю в 33 рази.

– Нами був запропонований вихід для того, щоб зняти цей тягар, всі земельні ділянки, які знаходяться під будинком, навколо будинку, передати у безпосередню власність ОСББ. В Тернополі є таких 320 Об’єднань співвласників, 27 лютого було прийнято рішення звільнити від податку на землю власників Об’єднаня багатоквартирних будинків. Оскільки ми такі звільнення можемо давати тільки від податка на землю, для того потрібно отримати землю у власність. Якщо земля буде не у власності, буде орендна плата, на яку така пільга не поширюється. Тернопіль – одне з перших міст, яке надало повністю на 100% пільгу плати на землю всім власникам ОСББ, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Сергій Надал просить всіх керівників ОСББ звернутися в Тернопільську міську раду із заявою про передачу землі у власність об’єднань.

– Потрібно написати заяву встановленого взірця, подати в центр надання адміністративних послуг, наші фахівці з земельного відділу скажуть, які документи потрібно подати додатково для того, щоб люди мали можливість починаючи з лютого 2015 року не сплачувати податок на землю, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Зробити це варто якнайшвидше, каже Сергій Надал, бо до того часу податкова служба може виставляти претензії щодо стягнення орендної плати, яка є дуже високою.