Головна Новини Тернопіль може залишитися без гарячої води

Тернопіль може залишитися без гарячої води

531

завантаженняТернопіль може залишитися без гарячої води. Місцева влада заявляє: через дії уряду в Тернополі є загроза припинення подачі гарячої води. Кабінет Міністрів України виділив лише трохи більше чотирьох мільйонів гривень субвенцій на 2015 рік усій Тернопільщині на погашення заборгованості з різниці в тарифах на тепло- і водопостачання. Потреби лише міста Тернополя, не враховуючи усю область, – приблизно 50 мільйонів гривень, кажуть у міськраді.

Комунальному підприємству «Тернопільміськтеплокомуненерго» цього року необхідно субвенцій сорок два з половиною мільйони гривень, а «Тернопільводоканалу» – близько шести мільйонів гривень, що в сумі складає майже 50 мільйонів. Натомість не просто місто, а уся область отримала субвенцій від Кабміну в дванадцять разів менше – трохи більше 4 мільйонів. Виділена Кабміном сума для Тернопільщини є найменшою з-поміж усіх областей України.

– Розподіл відбувся 2 мільярдів 900 мільйонів на всю Україну, а з них на нашу область чотири мільйони. Таке було за часів Азарова, Януковича. Я думаю, що Тернопільщина розраховує на об’єктивний розрахунок. Ми бачимо, що в Донецьку область 333 мільйона, точно така сама сума, на 100 гривень різниця в Одеській області, і так само місту Києву. Різниця в 100 гривень, коли сума в третину мільярда, то це говорить, що розрахунку ніякого не було,- каже заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Кабмін навіть найменшій в Україні Чернівецькій області виділив 6 мільйонів, а Рівненській та Івано-Франківській – у 20 разів більше, ніж Тернопільській, понад дев’яносто мільйонів гривень. Міська влада каже, Тернопільщину профінансували за залишковим принципом. В майбутньому такий стан речей загрожує вимкненням гарячої води.

– Є загроза, що зараз енергопостачаючі компанії “Обленерго” або “Облгаз” можуть виставити претензії, бо цю постанову бачить вся Україна, що наші підприємства не спроможні будуть розрахуватися і будуть зараз обмежувати зокрема газопостачання у літній період для підприємства “Тернопільміськтеплокомуненерго”. Це документ шокуючий, – каже Владислав Стемковський.

Тернопільська міська рада та керівництво комунальних підприємств звернулися до Кабінету Міністрів з проханням переглянути виділення субвенцій.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here