Головна Новини Тернопіль має бюджет на наступний рік

Тернопіль має бюджет на наступний рік

398

groshiТернопіль має бюджет на наступний рік, бюджет збалансований і його місту має вистачити для життєдіяльності та розвитку. Головний фінансовий документ, за яким місто житиме у 2016 році, депутати міської ради затвердили на третій сесії. Початкова сума прийнятого бюджету становить понад півтора мільярда гривень, що на майже півмільярда більше, ніж стартова сума бюджету 2015 року. Щодо галузей, які фінансуються із держбюджету, то субвенцій не вистачає.

Головний фінансовий документ Тернополя на 2016 рік депутати затвердили майже одноголосно, щоправда після тривалих обговорень та із низкою змін. В цілому ж, формуючи бюджет, керувалися нинішнім бюджетним та податковим кодексами України. Враховані також гроші, очікувані з державного бюджету. За державою залишилося фінансування освіти, а саме утримання загальноосвітніх шкіл, а також галузі охорони здоров’я. На соціальні виплати субвенції від держави надійшли у розмірі 553 мільйони 600 тисяч гривень. Втім деякі із пільг цьогоріч у державних субвенціях не враховано, мова про проїзд пільговиків у громадському транспорті.

– Не надійшла субвенція з державного бюджету на пільгове перевезення окремих категорій населення в електричному і автотранспорті міста Тернополя. Тому на сьогоднішній день це питання залишається відкритим і ми не знаємо, з якого бюджету воно буде фінансуватися, чи з державного бюджету, чи з міського бюджету. Також хочу відмітити, що всі галузі, які будуть фінансуватися з міського бюджету, забезпечені заробітно платою і енергоносіями повністю на весь 2016 рік. Загальноосвітні школи та галузі охорони здоров’я, які фінансуються з державного бюджету, забезпечені заробітною платою лише на 9,5 місяців. Зокрема на дані галузі в цілому не вистачає більше, як 62 мільйони, – говорить заступник міського голови Тернополя Вікторія Остапчук.

В цілому бюджет Тернополя на 2016 рік становить 1 мільярд 511,2 мільйони гривень. 2015 року початкова цифра була меншою і становила 1 мільярд 62 мільйони.

– Звичайно, що бюджет є більший. Проте слід відмітити, що при розрахункових показниках на 2016 рік врахований такий показник, як інфляція на 12 %. Тому звичайно що сказати, що він є набагато більший на сьогоднішній день, сказати важко, проте звичайно, що ріст є і початкова цифра досить прийнятна. Тому ми дуже раді, що все-таки затвердився бюджет, він є більший і у разі, якщо не будуть прийняті жодні зміни до податкового або бюджетного законодавства, ми можемо сказати, що в подальшому місто буде розвиватися, ми зможемо в подальшому вкладати в місто, – каже Вікторія Остапчук.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here