додому культура Тернопіль матиме власне “Ї” – триденний мистецький фестиваль стартує 28 березня

Тернопіль матиме власне “Ї” – триденний мистецький фестиваль стартує 28 березня

580

Тернопіль матиме власне "Ї". Саме так назвали триденний мистецький фестиваль, який стартує 28 березня. Організатори обіцяють виставки, презентації, читання, зустрічі з відомими людьми і поетами-початківцями, а також ночі поезії і кіно.

З обіду до рання три дні поспіль гулятимуть тернополяни на справжньому мистецькому святі. Цьогоріч він отримав назву "Фестиваль "Ї". З 28 до 30 березня відбуватимуться виставки картин та фотографій, презентації книг, зустрічі з відомими українськими письменниками і талановитими початківцями, поетичні читання. До Тернополя приїдуть Юрій Андрухович, Ірена Карпа, Юрій Іздрик, Андрій Любка, Олександр Ірванець, Дмитро Лазуткін, Марк Лівін та інші. Учасників фестивалю розважатимуть гурти " QARPA", "Кімната Гретхен", "Один в Каное", "Медовий полин", "Фіолет", "Компас". Перший день фестивалю завершить "Ніч короткометражного кіно". Наступні два – ночі революційної та брутальної поезії. Проте фестиваль "Ї", кажуть оргаізатори, – це не лише розвага, адже мистецька молодь ніколи не була осторонь подій, які відбуваються в суспільстві.

– 40% учасників і відвідувачів фестивалю не є тернополянами. Ми хочемо, щоб молодь краще зрозуміла і оцінила для себе події, які відбуваються в Україні протягом останніх трьох місяців, – говорить організатор фестивалю, голова молодіжної організації "Файне місто" Василь Томчишин.

Після закінчення фестивалю планують видати альманах з творами, найцікавішими фотографіями такартинами учасників заходу.