додому Новини Тернопіль до початку нового навчального року готовий

Тернопіль до початку нового навчального року готовий

426

vlcsnap-2015-08-27-17h34m12s11До початку нового навчального року Тернопіль готовий. Традиційна серпнева конференція зібрала сьогодні в Українському домі “Перемога” тернопільських вчителів. Освітяни підсумували свою роботу за минулий навчальний рік і будували плани на майбутній. Чиновники від освіти та влада міста запевняли, школи та дитячі садки відремонтовані, вчителі та вихователі будуть із зарплатою, а учні з підручниками.

Усі школи та садочки Тернополя до навчального року готові, запевняє начальник управління освіти Тернопільської міськради Ольга Похиляк.

– Всі загальноосвітні дошкільні, позашкільні навчальні заклади готові на сто відсотків до того щоб прийняти своїх діток у чисті, охайні класи. Цього року нам вдається, я думаю, що до жовтня ми відкриємо два нових дошкільних заклади у мікрорайоні Дружба на Юності та дошкільний заклад номер 4 на вулиці Київській. Відкриваємо ряд нових груп, вдосконалюємося, – говорить начальник управління освіти Тернопільської міськради Ольга Похиляк.

Освітян Тернополя заробітними платами забезпечать, запевняє Сергій Надал.

– Цього року освітяни так як і завжди недофінансовані з державного бюджету. Ми не бачимо реальних змін у державі щодо фінансування освітян, ми не бачимо реформ в освітній галузі. Проблеми, які існують в країні Уряд перекидає на плечі місцевого самоврядування. Цього року ми змушені були виділяти 34 мільйони гривень на фінансування делегованих повноважень. З такою ситуацією ми входимо в навчальних рік, але я можу гарантувати вчителям, працівникам освітньої галузі, що вони будуть забезпечені і заробітною платою і потребами на енергоносії, бо на це гроші виділили з міського бюджету, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Учні 4-7 класів у Тернополі матимуть підручники.

– Батьки не повинні хвилюватися підручники будуть для учнів 4-7 класів. На останній сесії міськради ми виділили на це 1,5 мільйона гривень. Тому батьки не будуть купувати підручників, -говорить Ольга Похиляк.

У новому навчальному році у Тернополі відкриють педагогічний ліцей спортивного спрямування. Він діятиме на базі Тернопільського національного педагогічного університету. У ліцеї будуть класи різного спортивного профілю серед яких два футбольні.