додому благоустрій Теплотраси готують до опалювального сезону, який комунальники обіцяють почати вчасно

Теплотраси готують до опалювального сезону, який комунальники обіцяють почати вчасно

359

Теплотраси Тернополя готують до зими. Для цього відповідно до раніше затвердженого графіка по черзі зупиняють комунальні котельні міста. І поки їх ремонтують, комунальники замініюють і труби теплотрас.

Поки зупинена котельня, в кінці вулиці Лесі Українки практично на перехресті з вулицею Протасевича планово замінили частину труб теплотраси і поклали сімдесят метрів нових поліуританових труб. Здавало б ся, – виконали, що запланували і кінець ремонту. Однак. На протилежному боці вулиці Лесі Українки практично на зупинці громадського транспорту – теж ремонт. Роботи – не плановані.

Василь Штопко, заступник директора КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "Після гідравлічного випробування появилася дирка. Ми розкопали, замінили труби – 20 метрів труб замінили діаметром 400, зараз будем засипати. Але, на жаль, при пуску води знов появилася вище дюрка. Но воно – термін цієї теплотраси вже вийшов – вона працює вже більше 25 років". 

Саме через зношеність мереж і додається роботи комунальникам: 70% труб теплотрас Тернополя вичерпали свій термін експлуатації. Тому й позапланових робіт і розкопок більше, як планових. Однак краще виявити і відремонтувати проблемні місця влітку, ніж серед зими ліквідовувати прориви та залишати тернополян і без гарячої води, і без тепла, вважають у "Тернопільміськтеплокомуненерго". Тому самі комунальники при літніх ремонтах випробовують мережі на міцність.

Василь Штопко, заступник директора КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "15 було планових. На сьогоднішній день ми вже 12 зробили, дві – в роботі, одну ще не починали, но там невелика, але помимо того ми кожну телотрасу проводим гідравлічне випробовування на 16 атмосфер і якщо взяти, то, крім тих 15-ти планових, ще появилося більше 80-ти".

Звісно, кожну трубу теплотраси, у якій влітку виявили пошкодження, добре було б замінювати на поліуританову, як на куті вулиць Лесі Українки і Протасевича, однак через брак грошей це неможливо. Тому під час непланових ремонтів діряві труби замінюють на звичайні чорні, додатково їх утеплюючи та ізолюючи. Такі труби у п'ять разів дешевші за поліуританові, і термін експлуатації їх – до 25 років, тоді як у поліуританових – до п'ятдесяти. Заміна ж 70% теплотрас Тернополя на поліуританові обійшлася б у суму нині до смішного фантастичну.

Василь Штопко, заступник директора КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "- Ми рахували ще в цінах 2010 року, то близько 400 мільйонів.

– А на це літо є скільки?

– А на це літо – десь до 3 мільйонів".

У "Тернопільміськтеплокомуненерго" твердо обіцяють від графіка ремонтів не відстати і гарячу воду тернополяни, чиї котельні зараз зупинені на ремонт, отримають, як тільки ремонт теплотрас і котелень буде завершений, тобто відповідно до раніше затвердженого графіка. А ще комунальники запевняють: до початку опалювального сезону і теплотраси, і котельні технічно будуть готові. Працівники "Тернопільміськтеплокомуненерго" сподіваються, що наступний опалювальний сезон у Тернополі, як і попередні, мине без аварій та зупинок теплопостачання. Принаймні, зараз вони роблять для цього усе можливе.