додому благоустрій Тепло в оселях тернополян з’явиться цієї ночі

Тепло в оселях тернополян з’явиться цієї ночі

744

Тепло в оселях тернополян з'явиться вже завтра. З початком жовтня у місті стартує опалювальний період. Котельні запрацюють вже цієї ночі і на ранок тернополяни прокинуться у теплих помешканнях, йдеться на сайті міської ради.

Вони грають рухливі ігри і чекають тепла. У їх дитячому садку його досі немає. Батьки йдуть назустріч, кажуть вихователі. Тепло одягають дітей, а наймолодших з ясельних груп швидко забирають. З дошкільнятами простіше. Увагу тримають легше, енергії більше. От і групуються навколо вихователів. А вони вже знайдуть, чим дітей зайняти. Важче з сонним часом. Дітей вкладають у ліжечка одягненими.

Наталія Ширант, завідувач дитсадка №31 Тернополя: "Стараємось гріти дітей, як можемо. Бутилочки ложимо в постіль, перед тим, як ложити спати і включаємо обігрівачі, яких не дозволено включати".

Край старанням вихователів покладе початок опалювального сезону. У Тернополі він почнеться 1 жовтня.  Міські котельні запрацюють вже цієї ночі і завтра тепло з’явиться не лише у навчальних чи лікувальних закладах міста, а й в оселях тернополян. Тепломережі до роботи готові, каже директор "Тернопільміськтеплокомуненерго" Андрій Чумак. Замінити усі старі трубипідприємство можливості не має, проте ремонтувати намагаються щороку. Підтвердження про готовність комунальникам мають надати і школи, дитсадки, лікарні тощо.

Проте якщо міщанам опалювальний сезон принесе комфорт, то для комунального підприємства це означає нові борги. Діючі тарифи, пояснює його керівництво, нерентабельні. З 2006-го року підприємство вже не дорахувалось на цьому понад 60 мільйонів гривень, які йому досі не компенсували. Ще 20 мільйонів боргують тернополяни. Тому замість заробити чи принаймі повернути собі вартість наданих послуг, "Тернопільміськтеплокомуненерго" саме боргує постачальникам 75 мільйонів гривень. Тому подорожчання послуги для людей Андрій Чумак не виключає.

Андрій Чумак, директор "Тернопільміськтеплокомуненерго": "На 40% для нас подорожчала електроенергія. Ніхто цього навіть не помітив. Тому дорожчати буде обов’язково. Але яким чином буде будуватися соціальна політика, пов’язана з цим подорожчанням? Чи це буде перекладатися на плечі споживачів, чи на споживачів, але у вигляді пордатків. Все одно останній платить споживач… Для нас рентабельним було б підняття тарифів на 17% для населення".

Не думати про гроші спонукає погода. Раптове вересневе похолодання не залишає комунальникам вибору. Тому цьогоріч опалювальний сезон почнуть швидше, ніж зазвичай.