додому надзвичайне Телефонні шахраї “грають” на людських почуттях

Телефонні шахраї “грають” на людських почуттях

682

Якщо до вас посередночі хтось зателефонує, представиться міліціонером, повідомить, що ваш родич ускочив у халепу і пообіцяє допомогти за гроші – не лякайтесь, не панікуйта, а головне не вірте. Це лише схема телефонного шахрайства. Як правило, невідомі кажуть, що телефонують від імені дітей чи онуків, розповідають, до прикладу, про аварію, і просять принести гроші. Сума, яку називають найчастіше – близько 10 тисяч гривень. Довірливих тернополян, кажуть міліціонери, вистарчає.

19 грудня після опівночі у квартирі Галини Степанівни задзвонив телефон. Не мобільний – стаціонарний. Зі слухавки пролунав голос, начебто сина Юрія, який у цей час їхав до Польщі.

Галина Степанівна, тернополянка: "І в телефоні чую голос хлопця, молодого, істерично перестаршеного: Мамо, мамо в мене проблеми, я пацана збив, ти гроші маєш? Маєш гроші, в нього голова розбита, а я питаю, де то є? То в прикордонній зоні, але їхати не треба, ти гроші маєш? Я мовчу нічого не кажу, а далі – мені тут міліціонер помагає, а ти гроші маєш? А хто то дзвонить? То Юра, Юра, це голос не мого сина…"

Далі зв'язок обірвався, Галина Степанівна, засумнівалась, бо син ніколи не телефонує на стаціонарний, тай голос не впізнала.

Галина Степанівна, тернополянка: "По-перше, що то лексикон не є наш, сімейний. Пацана збив… За кермом Юрко не їздить, лексикон не наш, голос не той".

Юрій Грубич, тернопільський перукар та стиліст: "Приїжджаю я додому, все нормально, мама каже, я маю до тебе серйозну розмову. Сама знаєш, як мама каже, що серйозна розмова, то щось… І каже, от така ситуація, я восьма година вечора відзвонився, що я на перетині кордону в автобусі, а в 12 до неї поступив дзвінок, що я когось збив. Такі питання треба сікти".

Таку аферу реалізувати неважко, бо вірять люди беззастережно, кажуть правоохоронці. Останнім часом до міліції з такими заявами звертаються майже щотижня.

Олег Грабчук, в/о начальника відділення розслідування злочинів по лінії карого розшуку слідчого відділу Тернопільського МВ: "Звичайно, що хочуть спасти своїх близьких родичів, люди на це погоджуються, і як правило передають шахраям гроші. Шахраї поводять себе таким чином, що телефонують вночі, коли людина спить, тоді її важко оцінити правдивість усієї ситуації".

Правоохоронці застерігають тернополян, бути пильними, у випадку, якщо з вами трапляється аналогічне, відразу телефонувати до міліції.  

Олег Грабчук, в/о начальника відділення розслідування злочинів по лінії карого розшуку слідчого відділу Тернопільського МВ: "Такі дії шахраїв документуються, є ряд напрацювань, але це слідча таємниця, тому не можемо повідомити, це задіяна велика кількість людей. Різні ланки, вони перевіряються, встановлюються зв'язки і я думаю, що найближчим часом воно дійде до логічного завершення і ці справи обов'язково надійдуть в суд".