Головна культура Театральні вечори у Тернополі таки відбудуться

Театральні вечори у Тернополі таки відбудуться

338

"Театральним вечорам" у Тернополі – бути. Вистави молодих та перспективних у нашому місті таки покажуть вже водинадцяте, аби не переривати традицію. Серед конкурсних постановок буде вистава і тернопільського режисера Миколи Бажанова. Відкривають фестиваль 18 листопада. Триватиме ж він – до 24.

Фестивалю режисерських дебютів "Театральні вечори" у Тернополі цього року бути не мало. Причина – відсутність грошей. Проте таки провести їх вирішили, аби зберегти традицію. Минулого року на його проведення міністерство культури виділило 50 тисяч, обласна влада – 20. Цьогоріч же – проводитимуть за гроші театру, плануючи вкластись у минулорічний кошторис.

Борис Репка, в. о. директора тернопільського драмтеатру: "Власні надходження, які ми заробили з відкриття до сьогоднішнього для, власне, ці гроші, вони підуть на проведення даного фестивалю".

Хоча міністерство культури цього року на "Театральні вечори" грошей не дало, проте місцева влада пообіцяла театру витрати компенсувати. На основі цих обіцянок фестиваль і проводять.

Борис Репка, в. о. директора тернопільського драмтеатру: "Обіцяють: влада, адміністрація, обласна рада, що в грудні місяці, власне, ці кошти вони нам постараються повернути".

Вистави на тернопільській сцені ставитимуть театри Львова, Полтави, Луцьку, Коломиї та Хмельницького.

Олег Мосійчук, головний режисер Тернопільського академічного драмтеатру: "Ми не маємо втіхи від того, що географія колективів все таки обмежена. Ми перші запити дали на всі краще театри України. Звісно, східний регіон, півлень – вони ставлять умови про те, що хто має оплатити приїзд акторів, а це сьогодні не так просто зробити. В нас таких можливостей нема, в театрів таких можливостей теж нема".

Чи не вперше дебютуватиме у "Театральних вечорах" і тернопільський режисер. 20 листопада Микола Бажанов покаже прем'єрну постановку "Занадто одружений таксист". Квитки на вистави молодих кошують від 20 до 40 гривень. А 18 листопада фестиваль відкриває романтична драма "Втеча від реальності" Львівського театру імені Юрія Дрогобича

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here