додому духовність Театралізований похід із осликом відбудеться на Вербну неділю

Театралізований похід із осликом відбудеться на Вербну неділю

583

28 квітня у християн – Вербна неділя – остання неділя перед Великоднем. Свято символізує історію входу Ісуса зі своїми учнями до Єрусалиму. Вранці в неділю в Тернополі буде театралізований похід з осликом “В’їзд Ісуса до Єрусалима”. Аби не створювати незручностей тернополянам та не перекривати дорогу, цього року дійство розпочнеться на перехресті вулиць Руської та Йосифа Сліпого, далі учасники пройдуть до Архикатедрального собору Тернополя.

Вербна неділя пов’язана з урочистим днем у житті Ісуса Христа, коли Він в’їхав до Єрусалиму і все місто вийшло Йому назустріч. Як сказано в Євангелії, люди встеляли Його шлях пальмовими гілками й вітали вигуками "Осанна!", як зазвичай зверталися тільки до царя. Причиною радості було чудо, яке Ісус зробив напередодні, воскресивши Лазаря.

– Символізм цієї події дуже цікавий і великий для нашої церкви. Бо ці пальмові гілки ми пов'язуємо з християнами, які весь піст йдуть і боряться за певні чесноти, тобто кожна людина, зустрічаючи Христа як Свого Месію, як Свого Спасителя демонструє ту пальмову гілку. Та людина каже: "Господи – ось це моя чеснота, яку я здобув, це все, що я отримав, завдяки Твоїй благодаті у часі Великого Посту", – розповідає прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин.

У неділю в Тернополі буде театралізований похід з осликом, який почнеться о 9:30 на перехресті вулиць Руської та Йосифа Сліпого. Учасники ходу пройдуть до Архикатедрального собору в Тернополі, там відправлять Архієрейську Святу літургію.

– Будемо відтворювати подію в'їзду Христового в Єрусалим. Запрошуємо усіх взяти участь. Будуть брати участь семінаристи, які в театралізованій формі відтворять цю подію. Буде особа, яка виконуватиме роль Ісуса Христа, а також багато інших персонажів, які розповідатимуть про ту подію, яка відбулася вже багато років тому. Запрошуємо усіх взяти в цьому участь, зразу після цього відбудеться Архієрейська Божественна літургія в Архикатедральному соборі, – каже отець Олег.

За Вербною неділею починається останній перед Великоднем тиждень Великого посту, під час якого згадують Таємну Вечерю, переказ на суд, страждання і розп’яття та поховання Ісуса Христа.