додому культура Театр для тернопільських глядачів почався не з вішака, а участі у політичній...

Театр для тернопільських глядачів почався не з вішака, а участі у політичній акції

453

Міжнародний день театру тернопільські шевченківці відзначили прем'єрою – сатиричною комедією  Браніслава Нушича "Народний депутат". Тема виборів, боротьби за владу, висміювання кандидатів описана сербським драматургом ще понад сто сорок років тому залишається актуальною і сьогодні.

Увійти в атосферу вистави актори змусили присутніх з порогу. Цього разу театр для тернопільських глядачів почався не з вішака, а участі у політичній акції. Усе, як під час справжніх перегонів. Гасла, прапори, агітки.  Під час виборів менше важить твій розум, досвід чи душа. У ціні – лише твій голос, усвідомлений, куплений чи проданий. "Ваш голос – наші гроші!"- виборче гасло одного із героїв, єдиного кандидата від опозиції. Актори Тернопільського академічного драмтеатру, запевняє режисер-постановник  – люди соціально і політично активні. Вони виступали на майдані у Тернополі,  їздили у буремні дні до Києва, записували звернення із словами підтримки до кримчан. І сьогодні як свідомі громадяни переймаються майбутнім України.

– Ми переходимо до виборчої кампанії. І нам би хотілось, що люди думали, щоб кожен відповідав за своє рішення, за майбутнє нашої держави, щоб всі були свідомі того, що життя наше вимагає від нас вивірених, продуманих рішень, – говорить режисер-постановник вистави "Народний депутат" В'ячеслав Жила.Людські і навіть родинні стосунки під загрозою, брудні технології не мають меж, гроші вирішують чи не усе, коли в країні – виборча кампанія.

– Відомий сербський драматург Нушич, він написав цю виставу 1883 році, ми зовсім не змінювали тексту. Всі проблеми, які були в Європі 100 років тому, всі вони актуальні і сьогодні для нашої країни, для наших виборців і для політиків і тому я вважаю, що історія нас нічому не вчить. На жаль, – каже режисер.

 В'ячеслав Жила вважає: ми маємо змінюватись, ставати демократичною європейською країною і викорінювати недоліки виборчої кампанії. Прем'єрні покази вистаки відбудуться ще 29 і 30 березня.