додому надзвичайне Таксиста, який постраждав 23 грудня в аварії на проспекті Степана Бандери у...

Таксиста, який постраждав 23 грудня в аварії на проспекті Степана Бандери у Тернополі, таки виписували з лікарні

595

Таксиста, який постраждав 23 грудня в аварії на проспекті Степана Бандери у Тернополі, таки виписували з обласної Університетської лікарні, стверджують колеги і адвокат потерпілого та родичі загиблого у ДТП хлопця. На підтвердження показують виписку з підписами медиків та мокрими печатками, яку чоловіку вручили у суботу, 11 січня. Головний лікар медзакладу каже, рекомендації до виписки були, проте він цього не допустив. Цікавить захисників пацієнта і те, чи мали право лікарі виписати нерумого хворого, чому не пояснили, чи можна і як його транспортувати і звідки у медиків інша виписка. Ці та інші питання щодо надання необхідної лікарської допомоги Богдану Труту вивчатиме спеціально створена Тернопільською обласною радою робоча група. Сьогодні відбулось її перше засідання.

Вже четвертий тиждень після страшної ДТП Богдан Трут прикутий до лікарняного ліжка Тернопільської університетської лікарні. У нього численні переломи.

Юрій Черняк, таксист, колега Богдана Трута: "Людина не просто неходяча. Він навіть не сідає".

Юрій Черняк разом з іншими таксистами приїхали до колеги у суботу, 11 січня. Але не відвідати, а забрати хворого.

Юрій Черняк, таксист, колега Богдана Трута: "- Вам прямим текстом сказали, щоб ви забирали його?

– Так, тому що коли був лікар, казав: "Забирайте", той мужчина, що був, казав. І якщо б там не було наших товаришів там, то була в принципі одна його дружина.

– Тобто швидкої не дали?

– Нічого, нікого. Леся Іванівна домовлялась. І ми дійшли висновку, що треба знати, як його забирати. Можна його посадити чи поставити і він через це отримає таку травму, що буде інвалідом на все життя".

Богдана Трута таки виписували передчасно і додому, запевняють колеги і адвокат потерпілого та родичі загиблого у ДТП хлопця. На підтвердження своїх слів показують лікарняну виписку. Кажуть, до її змісту багато питань.

Леся Романчук, мама загиблого в аварії: "Лікування клінічному протоколу відповідало, але виписка ця додому, що написано у цій карті, яку видали на руки пацієнту, не відповідає… Останнє речення протоколу звучить так: "При стабілізації стану переведення у відділення реабілітації та неврології". Пацієнти такі додому не виписуються. Тобто це порушення протоколу. Це я вам кажу як лікар".

Євген Дуфанець, адвокат Богдана Трута: "Цитую з виписки: "Амбулаторне лікування під спостереженням невролога, ортопеда по місцю проживання. Звернення в поліклініку 12.01… Тобто хворий, який повинен бути 2 місяці, тут так написано: "зі стабілізуючим корсетом для грудного відділу хребта з металевими шинами, 2 місяці", це означає, що людина не може взагалі рухатись, а він повинен звернутись в поліклініку. Яким чином? Ще й в неділю".

Цікавить захисників і те, чому пацієнта виписували у суботу після обіду, і зрештою, чому він навіть після виписки перебував у стаціонарі. Адвокат Богдана Трута розповідає, лікарі призначили пацієнту подальше лікування, але не вказали, скільки коли і як приймати ліки. А всі аналізи і дослідження, результати яких занесені у документ, зроблені ще 23 грудня, коли пацієнт тільки потрапив до лікарні.  

Євген Дуфанець, адвокат Богдана Трута: "Мене цікавить, людина приходить з цією випискою, на другий день, в неділю, в поліклініку. І показує всі аналізи на день аварії, 23.10. знайдіть мені, де тут аналізи за січень? Може я не так читаю?  Чи може в вас друга виписка є?

– В мене є друга виписка. 

– Та ви можете хоч 10 виписок написати. Але це виписка ваша. Печатка мокра, підписи мокрі, штамп мокрий".

В тому, що пацієнта виписували у суботу, немає нічого дивного, каже головний лікар Тернопільської Університетської лікарні. Це був робочий день, тому працювали повні зміни. Обстеження, каже, роблять з певною періодичністю. Основні аналізи зробили перед випискою, а наступний рентген потрібен не скоро. Хоча порушення у поведінці своїх колег таки визнає. Каже, догани вони вже отримали.

Василь Бліхар, головний лікар Тернопільської Університетської лікарні: "Була спроба виписки. Я не заперечую. Був огляд, було рішення колегіальне виписати хворого, перевести в третю лікарню або на амбулаторне лікування. Я цю тему з лікарями обговорив і це є мої претензії до лікуючого лікаря, заввідділення і завкурсу з приводу цих рекомендацій".

Травми, які таксист отримав в ДТП, лікарі називають важкими, тому те, скільки часу проведе Богдан Трут у лікарні, кажуть, на розслідування не вплине. Проте потерпіла сторона вважає, що це може вплинути на розмір компенсації, а транспортування хворого могло мати непередбачувані наслідки, тому звинувачують лікарів у безвідповідальності. Питання щодо надання необхідної лікарської допомоги Богдану Труту вивчає спеціально створена Тернопільською обласною радою робоча група, до її складу якої увійшли депутати, працівники обласної ради, лікарі та журналісти.