додому надзвичайне Таксист, який постраждав у ДТП 23 грудня, залишається у лікарні

Таксист, який постраждав у ДТП 23 грудня, залишається у лікарні

392

Резонансну ДТП, яка трапилась в ніч на 23 грудня на проспекті Степана Бандери у Тернополі, продовжують активно обговорювати в інтеренеті. На сполох забили журналісти місцевих видань та родичі загиблого в аварії 28-річного Олександра.  У соцмережах і на сайтах у п'ятницю, 10 січня вони повідомили: постраждалого у ДТП водія таксі, який вже третій тиждень лежить у "Тернопільській Університетській лікарні" з численними ушкодженнями, хочуть виписати з медзакладу, не пояснивши, чим йому може загрожувати транспортування у такому стані.  Сьогодні ж медики запевнили: інтереси хворого – на першому місці і виселяти недолікованого пацієнта з лікарні не збирались.

Тієї страшної автомобільної аварії Богдан Трут не забуде ніколи. Після зіткнення з "Ауді" пасажир його таксі загинув на місці. Він з важкими травмами потрапив до "Тернопільської Університетської лікарні". Тут лежить вже три тижні. Претензій до лікарів за весь цей час жодних. Проблема, каже, виникла, коли медики заговорили про виписку пана Богдана. Але чи є в цьому небезпека і як транспортуватимуть, розповідає чоловік, чітко не пояснили.

Богдан Трут,  постраждалий: "Питання виникло в перевезенні. Непорозуміння виникло в одному – амбулаторне і стаціонарне лікування. Ми з лікарем обговорювали, він сказав, що в нейрохірургії утримувати потреби немає далі, все добре. А є подальше лікування, ліжковий режим по місцю проживання під наглядом ортопеда-травматолога…. Але гарантії ніхто не давав, в чому і виникло питання, чи можливо щось порухати, чи ні".

Лікарі кажуть, ситуація, що виникла – непорозуміння. Його стан фахівці обговорювали на консиліумі і після цього запропонували пану Богдану переведення.

Ігор Загрійчук, завідувач нейрохірургічного відділення "Тернопільської Університетської лікарні": "На суботу, на 11 число, був спільний обхід із завкурсом нейрохірургії, мій, лікуючих лікарів, і було повідомлено пацієнту, обговорено всю подальшу тактику лікування. Тобто на момент обходу пацієнту було повідомлено і претензій з його боку чи від родичів не було".

Василь Бліхар, головний лікар "Тернопільської Університетської лікарні": "Питання про амбулаторне лікування, виписка його додому, я так розумію, не йшло. Чи буде він і далі лікуватися в нас? Так буде, ми будемо контролювати і далі. Потім, якщо пацієнт висловить бажання перейти в другу лікарню, тому що йому чисто практично і територіально ближче до третьої лікарні, він живе в тому районі, його дружина працює медичною сестрою в третій лікарні, їй буде зручніше за ним доглядати той тиждень, два чи три, ми його переведем".

На думку родини загиблого в аварії, передчасна виписка потерпілого у ДТП таксиста із лікувального закладу могла суттєво вплинути на кваліфікацію ступеня важкості завданих травм, а відтак і на термін відбування покарання підозрюваного у вчиненні аварії. Це підтверджують юристи.

Богдан Трут, постраждалий: "- Скільки ви на сьогодні вже днів тут? 

– 21 день.

– А збирались виписувати на який день?

– На 19-й.

– Тобто, це якраз суттєво, 19 чи 21 день?

– Ну, я так розумію, що це зіграло роль.

Лікарі кажуть, важкість травм уже зафіксували. Проте між ними і тим, скільки пацієнт пробуде у медзакладі, зв'язку немає.

Василь Бліхар, головний лікар "Тернопільської Університетської лікарні": "Важкість травми і  кількість ліжкоднів, проведених хворим, не мають ніякого зв'язку. Ми ставимо стан важкої травми, середньої важкості, судмедексперт ставить, в залежності від того, які пошкодження отримала людина. Переломи, тим паче переломи хребців, відносяться до важкої травми".

Зараз стан здоров'я Богдана Трута лікарі називають близьким до задовільного, хоча попереду чоловіка чекає тривала реабілітація. Відомості про ДТП внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Впливати на процес лікування потерпілого таксиста правоохоронці не можуть, проте розслідування резонансної аварії тримає під контролем керівництво обласної міліції.

Олександр Чубенко, слідчий відділу розслідування ДТП УМВСУ в Тернопільській області: "Під час досудового розслідування водія автомобіля Ауді було затримано за підозрою у вчиненні важкого злочину, а у суді йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. На даний час водій позашляховика перебуває у слідчому ізоляторі. Проводиться досудове розслідування".