додому благоустрій Ситуацією навколо Тернопільської МШЕД займається спеціально створена комісія

Ситуацією навколо Тернопільської МШЕД займається спеціально створена комісія

665

Гнучке і прибуткове або неконкурентноспроможне. Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця відноситься до другого, кажуть у міськраді. Робота комунального підприємства вже давно збиткова, тому його поступово розформують. Справою займається спеціально створена комісія. Тернопіль прибирати є кому. Зараз головне завдання, запевняють чиновники, подбати про роботу для працівників МШЕДу.

Вижити не можна, розформувати. Кому у цьому реченні поставив час. Комунальним підприємствам нині важко конкурувати з приватними. Не виняток і Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця. Вона прибирала місто багато років, зараз поступається гнучкому та модернізованому "Тернопількомуналсервісу", який прибирає дешевше, кажуть у міськраді.

– Якщо взяти наше КП "МШЕД", то з 2011 року воно вже працює в збиток. Тобто видатки перевищують доходи. Якщо взяти 2010 рік дохід був 16,4 млн, то в 2013 році 7,3 млн, – розповідає голова комісії, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський.

Дохід комунального підприємства впав, а видатки ні. Утримання немалої площі і будівель, оплата за опалення, персонал, ремонт і амортизація техніки. Що вже й казати про покупку нових машин. А їх треба, бо з 70 працює трохи більше половини. Приватне ж підприємство саме закуповує і ремонтує свою техніку. Грошей на прибирання міста щороку виділяють все менше, а вимоги до якості роботи ті ж. Арифметика проста: Тернопіль прибирає той, хто робить це добре, але дешевше.

– В тендері немає, що виграє КП, чи перевагу можна надати комусь іншому. Ціна. Вже починаючи з 2013 року КП "ТМШЕД" не змогло виграти тендер, тому що інше підприємство приватне "Тернопількомуналсервіс" подало на півмільйона меншу ціну, – каже Олег Соколовський.

Справу МШЕДу розглядає спеціально створена міською радою комісія. Кажуть, за справу взялись грунтовно, бо мова йде про долі працівників, які віддали підприємству багато років. Про їх працевлаштування чиновники обіцяють подбати. Більше сотні, кажуть, вже перейшли до конкурента – у "Тернопількомуналсервіс", ще кілька влаштувались у "Міськрембуд", долю інших вирішують, каже голова комісії Олег Соколовський. Гроші на зарплатню, яку люди не отримували з грудня, – є, запевняють у міськраді, проте їх затримує казначейство.